Mikrofonní předzesilovač Neumann

15. 07. 2020

Ačkoliv značka Neumann, specializující se na studiové mikrofony, už v minulosti vyráběla špičkové předzesilovače ve formě zásuvných karet do mixážních pultů, nový předzesilovač V 402 je prvním samostatným kusem v její historii.

Studiový předzesilovač V 402 je určen pro zpracování 2 mikrofonních nebo nástrojových signálů v dokonalé kvalitě, zachovávající charakter každého mikrofonu či nástroje při dodržení linearity a zvukové čistoty. První pocity ze zvuku V 402 Vám přiblíží video se zvukovým inženýrem a producentem Axelem Reinemerem


Dezinfekce mikrofonů

11. 06. 2020

Péče o mikrofony je důležitá i v "nekoronavirové" době a nyní samozřejmě ještě více.

Připravili jsme pro Vás pár zásad pro čištění a dezinfekci mikrofonů a dalšího technického vybavení. Tyto zásady jsou samozřejmě platné i v běžném životě pro všechny předměty sdílené více osobami.
Článek "Hygiena a mikrofony" na webu Sennheiser.


Nová verze programu WSM

09. 06. 2020

Sennheiser uveřejnil novou verzi programu pro řízení a správnu bezdrátových mikrofonů a zpětných odposlechů - Wireless Systems Manager 4.4.7.4

Nová verze přináší mimo jiné upozornění na změny v nastavených regionálních frekvencích, zachovává uložená nastavení i po provedení upgrade a umožňuje práci s konfiguračními soubory, které obsahují výsledky skenování frekvenčních pásem. Verzi 4.4.7.4 je možné stáhnout přímo z webových stránek sennheiser.czsennheiser.com pro Windows nebo macOS.


D 6000 na TV Prima

05. 06. 2020

Televize Prima ve svém novém studiu používá digitální bezdrátové mikrofony Sennheiser D 6000.

V nové budově TV Prima v Praze 10 běží veškeré zpravodajství na nejlepších bezdrátových mikrofonech Digital 6000. Zbrusu nové studio je vybaveno celkem 20 kanály D 6000 a bezdrátovými odposlechy Série 2000 IEM. Celou technologii studia zajišťovala společnost AVT Group.


Sennheiser SoundAcademy - Zvukový kulatý stůl Působivý zvuk / 19.5.2020

18. 05. 2020

19. května se bude v Sennheiser SoundAcademy diskutovat o jednom z žhavých témat dne, o působivém zvuku. Hostitelé za Sennheiser David Missall a Brian Walker k tomuto zajímavému tématu pozvali Leslie Ann Jones, Michaela Romanowského, Steva Genewicka, Jima Andersona a Ulrike Anderson. Zmíněných pět odborníků bude diskutovat o svém přístupu k nahrávání, mixování a zpracování pohlcujícího zvukového zážitku a podělí se s posluchači o své názory na nové kreativní možnosti propojení posluchače s hudbou. Webinář se uskuteční v 19:30 CEST. Můžete se už registrovat na adrese  https://bit.ly/2L5dnNu.

Více o účastnících:

Leslie Ann Jones, Lucasfilm
Leslie Ann je zvukařka, několikanásobně oceněná Grammy, pracuje pro Skywalker Sound společnosti Lucasfilm jako ředitelka hudebního nahrávání

Michael Romanowski, Coast Mastering
Byl jako zvukař nominován na cenu Grammy. Je majitelem a hlavním masteringovým inženýrem ve společnosti Coast Mastering.

Steve Genewick, Capitol Studios
Trojnásobný držitel Grammy pracuje jako nahrávací technik v Capitol Studios od roku 1994.

Jim Anderson
Jim je mezinárodně uznávaný nahrávací inženýr a producent akustické hudby pro záznamový, rozhlasový, televizní a filmový průmysl. Jeho hudební nahrávky získaly jedenáct cen Grammy a Latin Grammy a 27 nominací Grammy a Latin Grammy.

Ulrike Anderson
Ulrike je zvukařka a producentka akustické hudby v rozhlasovém, televizním a záznamovém průmyslu. Její nahrávky obdržely několik mezinárodních nominací a cen: dvě ceny Echo Klassika, Preis der Deutschen Schallplattenindustrie, Ars Acoustica, Diapason d'Or, Grammy Nomination a mnoho dalších.

Rozšiřte si své odborné znalosti zcela zdarma. Kromě kulatých stolů nabízí společnost SoundAcademy od společnosti Sennheiser řadu dalších populárních profesionálních webinářů pro školení zvuku a podrobné diskuse o produktech. Úplný a aktuální seznam najdete na adrese https://www.sennheiser.com/webinars a bezplatně se zaregistrujte na webináře SoundAcademy podle vašeho výběru.

Připojte se zdarma!


Sennheiser a Extron společně

24. 04. 2020

Firmy Sennheiser a Extron se dohodly na podpoře stropních mikrofonů Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 v digitálních maticích řady Extron DMP Plus. Certifikované GCP drivery obsahují ovládání výstupní úrovně mikrofonu, MUTE funce, nastavení LED aj. Sennheiser poskytnul pro vytvoření driverů detailní informace i o nově chystaných změnách firmwaru, aby byla zajištěna maximální aktuálnost driverů. Integrovaný DSP Configurator Building Blocks pro Sennheiser TCC2 nabízí optimalizované nastavení přímo pro toto stropní mikrofonní pole. Více se lze dozvědět i přímo na stránkách firmy Extron.


Stojany na dezinfekční prostředky

20. 04. 2020

S radostí Vám oznamujeme, že König & Meyer neváhal a na nynější situaci zareagoval zařazením pěti nových stojanů na desinfekční prostředky do své výrobní řady.

Hodí se do jakýchkoli veřejných prostor jako jsou lékárny, obchody, zásilkové služby apod. Zkátka všude, kde denně proudí větší objem osob a tudíž je plošná desinfekce nezbytnou součástí každodenního režimu.

  • 80300 - Stojan na dávkovač, 102 x 91 mm
  • 80310 - Stojan s držákem na dávkovač, 102 x 65-102 mm
  • 80315 - Stojan s držákem na dávkovač XL, 120 x 65-102 mm
  • 80320 - Stojan na automatický dávkovač EURO 350/500/1000 ml
  • 80330 - Držák na zeď na dávkovač, 102 x 65 x 102 mm


Německo ruší povinnou registraci bezdrátových mikrofonů

09. 04. 2020

V současné době, která se silně dotýká umělců i firem, zabývajících se produkcí a pronájmem AV techniky, přinášíme dobrou zprávu. Německý úřad pro správu vysílacích frekvencí (Bundesnetzagentur) zrušil stávající praxi povinné zpoplatněné registrace pro užívání bezdrátových mikrofonů v pásmu 470 - 608 MHz a 614 - 698 MHz. Uživatelé bezdrátových mikrofonů a IEM budou mít tedy (po uvolnění současných pandemických opatření) při koncertování v Německu o něco jednodušší život ..
Celá zpráva (GER).


Technická školení Neumann

02. 04. 2020

Ve spolupráci se Sennheiser SoundAcademy zahájil Neumann webová školení o základech mikrofonní technologie. V současné době nucené práce z domova tak máte možnost se naučit spoustu věcí, které použijete pro svoji práci nebo na vysvětlení problematiky Vašim zákazníkům.

První lekce je připravena na pátek 3. dubna od 8:30, 13:30 a 18:00 v anglickém jazyce. Lektor John McGregor Vám vysvětlí vše o studiových mikrofonech Neumann - od nejdůležitějších technických základů přes praktické rady a tipy na vhodné použití různých typů mikrofonů až po závěrečnou část věnovanou správné udržbě a péči o Vaše mikrofony Neumann.
Celou zprávu včetně odkazů na registraci na jednotlivá školení najdete na stránce https://en-de.neumann.com/webinars
Přejeme Vám optimismus v současných dnech a doufáme, že Vám je tato nabídka společnosti Neumann pomůže zpříjemnit.


Technická školení Sennheiser

30. 03. 2020

Sennheiser SoundAcademy nabízí semináře a produktová školení pro širokou veřejnost. Nabízená školení jsou zdarma a pokrývají spektrum od bezdrátových mikrofonů přes zvuk pro kamery až po speciální konferenční mikrofony.

Školení jsou určena pro uživatele výrobků Sennheiser z hudební oblasti, broadcast, filmového průmyslu i školství, včetně podnikové klientely. Živé prezentace začínají v 8:30, 13:30 a 18:00, aby byly dostupné celosvětově.
Podívejte se na celou nabídku na https://en-de.sennheiser.com/webinars
Zaregistrujte se a ihned se můžete zúčastnit nejbližšího školení. Přednášky probíhají převážně v angličtině, případně francouzštině a němčině. Pro nejbližší dva týdny jsou naplánována tato školení:
Installed sound and business solutions:
-          G4 best practice for installers and integrators
-          Beamforming microphones for meeting rooms
-          Campus-wide audio
-          SpeechLine Digital Wireless – the DECT approach
Live audio:
-          Microphone Basics
-          Wireless microphone basics: Theory I
-          Wireless microphone basics: Theory II
-          Digital wireless microphone transmission
-          An introduction to the Wireless Systems Manager software
-          Antenna system design
-          Digital 6000 live demonstration

Sennheiser SoundAcademy i Panter se těší na Vaši účast!

Celá zpráva (ENG).


Spolupráce firem Sennheiser a Bose Professional

14. 02. 2020

Na výstavě ISE 2020 v Amsterodamu byla ohlášena spolupráce firem Sennheiser a Bose Professional při řešení ozvučení jednacích a konferenčních místností. Výsledkem je komplet zahrnující stropní mikrofon Sennheiser TCC2 s automatickým sledováním řečníka, konferenční procesor Bose ControlSpace EX-440C s echocancellingem, stropní reproduktor a zesilovač PowerSpace P2600A. Výhodou je instalace mikrofonu a reproduktoru do stropu, čímž zůstává vzhled konferenční místnosti čistý a nerušený, přičemž poskytuje brilantní audio pokrytí.
Zasedací pořádek řečníka i posluchačů se může měnit, přednášející se dokonce může volně pohybovat, předávat slovo ostatním a stále bude „sledován“ mikrofonem. Sestava je optimalizována pro komunikaci se vzdáleným diskutujícím, kterému nabízí maximální kvalitu a řečovou srozumitelnost. Více o stropním mikrofonu  zde.
Celá zpráva (eng).


Novinky K&M leden 2020

30. 01. 2020

1. Skládací držák na noty nebo dokumenty s upevněním na mikrofonní stojan 11505.
Velký skládací držák na noty nebo dokumenty s ocelovým výsuvným ramenem pro připnutí na vertikální tyč mikrofonního stojanu.
2. Mikrofonní/anténní stojan XL 20150
Extra vysoký mikrofonní stojan pro speciální techniku záznamu zvuku, nebo pro umístění antény.
3. VESA adaptér na reproduktorový stojan 19610
Multifunkční adaptér mezi obrazovku a stojan s trubkou o rozměru ø 35 mm.

1. Rozsah upnutí trubek je mezi ø 11 a ø 30 mm. Vzdálenost držáku notového stojanu k trubce stojanu může být plynule nastavena na prodlužovacím ramenu v rozmezí 185 až 265 mm. Díky praktické křídlové matici snadno upevníte a vyrovnáte držák do Vámi požadované pozice. Pro přepravu může být složen a ušetřit tak prostor.

2. Výška stojanu lze plynule nastavit a to v rozmezí 1190 až 3220 mm. Celokovové nohy s velkým průměrem stopy ø 850 mm poskytují extra stabilitu.

3. Sklon adaptéru lze nastavit v rozmezí  + 60 ° až -30 °. Upevnění zajistí nastavitelná upínací páka. Může být použit k namontování široké škály obrazovek až do rozměru montážních otvorů VESA 200 x 200. 

Veškeré novinky k vidění na: https://www.k-m.de/en/products/new-products/