V týdnu 25.-29.1 zavřeno

19. 01. 2021

Vážení zákazníci,
kvůli stavebním pracím na naší budově bude z důvodu Vaší bezpečnosti od 25.1. do 29.1. zavřeno. Odložte prosím Vaši návštěvu na pozdější termín. Zboží v tomto termínu laskavě objednávejte e-mailem, expedice bude probíhat běžným způsobem. Osobní odběr zboží nebude možný.
Omlouváme se za případné problémy a těšíme se na Vás od 1. února.


Dezinfekce mikrofonů

14. 01. 2021

Péče o mikrofony je důležitá i v "nekoronavirové" době a nyní samozřejmě ještě více.

Připravili jsme pro Vás pár zásad pro čištění a dezinfekci mikrofonů a dalšího technického vybavení. Tyto zásady jsou samozřejmě platné i v běžném životě pro všechny předměty sdílené více osobami a můžete si je přečíst v článku "Hygiena a mikrofony" na webu Sennheiser.
Na tomto videu se můžete seznámit s dalšími doporučeními výrobce na dezinfekci různých typů mikrofonů.


Kalibrační software pro studiové monitory Neumann

23. 12. 2020

Neumann.Berlin, specialista na studiové mikrofony a monitory, představuje systém MA 1 pro akustickou kalibraci poslechových místností. Pomocí MA 1 můžete dokonale nastavit poslechové podmínky v jakémkoliv prostoru, např. i v akusticky neupraveném obývacím pokoji.

Software s kalibračními algoritmy byl vyvíjen ve spolupráci se světovým lídrem v této oblasti,  institutem Fraunhofer IIS. Řídící jednotka s kalibračním mikrofonem přímo spolupracuje s monitory osazenými DSP procesorem a LAN rozhraním (KH 80 DSP a KH 750 DSP). Prostřednictvím těchto zařízení ale můžete kalibrovat i klasické analogové typy (KH 120, KH 310, KH 420). Software v současnosti podporuje systémy 2.1, vícekanálové monitorové řetězce jsou ve vývoji a budou brzy uvedeny na trh ve formě upgrade stávajícího MA 1.
Celý článek (eng).


Nový firmware pro EK 6042

22. 12. 2020

Sennheiser uveřejnil nový firmware pro diverzitní kamerový přijímač EK 6042.

Firmware s číslem 1.5.1 přináší několik nových funkcí, který byly implementovány na základě odezvy uživatelů. Jedná se například o možnost trvalého zobrazení parametrů na displeji (vypnutí šetřiče displeje) nebo vypnutí kontrolních LED pro indikaci stavu každého z kanálů. Nový firmware je doporučen pro všechny uživatele EK 6042, můžete si ho stáhnout na webu www.sennheiser.com, Do přijímače se nahraje z PC přes USB kabel v jakémkolivv internetovém prohlížeči.


Nová verze WSM uvolněna

20. 12. 2020

Již je k dispozici nová verze programu pro řízení bezdrátových mikrofonů - Sennheiser Wireless Systems Manager 4.5.0.

Nová verze mimo jiné rozpoznává změny nastavených hodnot v průběhu výpočtu vhodných frekvencí (Professional Setup) a nabízí možnost jejich zachování. Dále umožňuje import dat naskenovaných při detekci volných frekvencí v těchto aplikacích:

  • Shure Wireless Workbench (*.sdb2)
  • Rohde & Schwarz FSH/FPH (*.csv)
  • RF Explorer (*.csv)
  • Tektronix RSA (*.csv)
  • Aim TTi (*.csv)
  • Anritsu (*.csv, *.spa)
Podporuje také nové frekvenční rozsahy systému ew 300-500 G4 a ew IEM G4. Nová verze je doporučena pro všechny stávající uživatele, můžete si ji stáhnout z webu Sennheiser.
Na této adrese je také k dispozici aplikace Sennheiser Transmitter Manager 4.0.


Nové vokální mikrofony

17. 11. 2020

Sennheiser uvádí na trh dynamické vokální mikrofony nejvyšší třídy - kardioidní MD 435 a superkardioidní MD 445.

Kardioidní MD 435 vychází ze zatím nejlepší hlavy MD 9235, která byla vyvinuta pro nejvyšší řadu bezdrátového systému Digital 6000/9000. Superkardioidní MD 445 je zcela nový mikrofon s vysokou odolností proti zpětné vazbě. Z toho důvodu není jeho směrová charakteristika čistá superkardioida, ale je to kombinace kardioidy a superkardioidy. Od všech dosavadních mikrofonů se liší velice krátkým ochranným košem - je to dáno minimání vzdáleností mezi membránou mikrofonu a ústy zpěváka.
Oba mikrofon používají velice lehkou hliníko-měděnou cívku, která zajišťuje rychlou přechodovou odezvu. Výsledkem je detailní a průzračný zvuk se všemi jemnými detaily. Samozřejmostí je robustní kovové tělo, odpružené uložení mikrofonní kapsle i kompenzační cívka proti elektromagnetickému rušení. Maximální SPL u obou typů je 163 dB/1 kHz.
Oba mikrofony budou k dispozici v klasické "drátové" variantě i jako mikrofonní hlava pro bezdrátové systémy Sennheiser ew G4, D 6000 a D 9000.


On-line školení Sennheiser

09. 11. 2020

Divize Sennheiser Professional Audio pokračuje v on-line školeních v rámci akce #DontStopTheEducation. V nabídce jsou nová školení i možnost shlédnutí záznamů první části školení z letošního jara.

Uživatelé i prodejci mikrofonních systémů Sennheiser si opět mohou rozšířit své vědomosti. Nově otevřená školení najdete na tomto odkazu. Záznamy školení z jarního období najdete na tomto odkazu.
Školení jsou převážně v anglickém jazyce.


Nový firmware pro D 6000

03. 11. 2020

Sennheiser uvolnil novou verzi firmware pro přijímače digitálních mikroportů D 6000. Verze 3.1.1 mimo jiné zlepšuje přenosové vlastnosti v prostředích s velkým podílem odražených a zastíněných signálů, umožňuje detekci nových typů mikrofonních hlav a optimalizuje proces zpracování signálu.
Novou verzi si můžete stáhnout na webu Sennheiser, výrobce ji doporučuje instalovat pro přijímače EM 6000 i EM 6000 DANTE. Instalace se provádí prostřednictvím ovládacího programu Wireless Systems Manager.


Fantomový napáječ Ambient UMP III

15. 10. 2020

Ambient Recording představuje nový typ fantomového napáječe - UMP III. Je ideální pro napájení kondenzátorových mikrofonů na mikrofonní tyči, které jsou připojeny na bezdrátový vysílač.

UMP III je nástupcem typu UMP II, je ale o 40% menší. Kromě toho má ekologičtěší provoz, protože používá k napájení standardní akumulátor NP-50 - stejný jako použítá Lockit. Součástí dodávky je vstupní kabel UMP-IN-EMC (výstupní kabel se objednává zvlášť podle typu vysílače).

Základní vlastnosti:

  • univerzální napáječ mikrofonů pro bezdrátové řešení
  • hmotnost pouze 100 gramů
  • akumulátor NP-50
  • poskytuje napájení Phantom 12/48 V i T-power 12 V


Kamerový mikrofon MKE 200

29. 09. 2020

Nový kamerový mikrofon MKE 200 je prozatím nejmenším směrovým mikrofonem Sennheiser, vhodným pro použití na kompaktních kamerách, mobilních telefonech a digitálních fotoaparátech. Mikrofon nepotřebuje žádnou baterii a není tak omezena délka natáčení, protože je napájen přímo z kamery nebo mobilu. Má integrované pružné uložení proti dotekovým hlukům, součástí dodávky je kožešinová větrná ochrana a kabely pro připojení ke kameře i k mobilnímu telefonu.
Mikrofon MKE 200 bude v prodeji během října.


Nová řada mikrofonních tyčí Ambient

26. 08. 2020

Německá firma Ambient Recording uvádí na trh novou řadu profesionálních mikrofonních tyčí - QP5. Tyto tyče postupně nahradí řadu QXS a z jejich názvu lze odvodit, že se jedná o kompaktní 5 dílné tyče (jako QXS) při zachování tuhosti tyčí QP.

Nová řada tyčí má proti stávajícím QXS navíc jednu vrstvu karbonových vláken pro zvýšení tuhosti, teflonový potah a plstěné vymezovací kroužky napuštěné silikonem pro plynulejší rozložení a složení tyče, vylepšené zámky segmenů a pojistku proti protáčení pro lepší údržbu. Vnitřní kabel je díky jiné koncovce bez letovacích míst. Současně přichází do prodeje i nový typ mikrofonního napáječe UMP 3.


Nová verze Control Cockpit

26. 08. 2020

Sennheiser vydal novou verzi programu na vzdálené řízení a správu konferenčních mikrofonů řady SL a TC - Control Cockpit.

Verze Control Cockpit 4.1.0 přináší možnost automatického nastavení úrovně Dante rozhraní stropního mikrofonu TeamConnect Ceiling, což zlepšuje vlastnosti mikrofonu v místnostech s vyšším hlukovým pozadím. Vícekanálový přijímač bezdrátových mikrofonů SpeechLine Multi Channel Receiver získává funkci Walktest, tedy test pokrytí signálu, dále detekci polohy vysílače (v nabíječce či mimo) a režim "mimo dosah".
Novou verzi si můžete stáhnout na stránkách Sennheiser.