Chcete dostat sluchátka Neumann?

21. 11. 2022

Chcete dostat úplně zadarmo špičková sluchátka Neumann NDH 20? Stačí pouze jediné - koupit si studiový mikrofon Neumann U 87 Ai v provedení Studio Set (včetně pružného držáku neboli "pavouka")! V dalším kroku se zaregistujete na stránce Neumann, kde uvedete mimo jiné číslo faktury a výrobní číslo mikrofonu. A potom už pouze čekáte, až k vám dorazí sluchátka, se kterými konečně uslyšíte všechny jemné nuance Vaší nahrávky.
Akce platí pro mikrofony zakoupené mezi 15.11.2022 až 31.12.2022 u autorizovaných prodejců Neumann.


Rychlejší trasa do Pantera

25. 10. 2022

Vážení zákazníci,
z důvodu dlouhodobého omezení provozu na křižovatce ulic Antala Staška a Na Strži vám doporučujeme použít alternativní trasy při příjezdu autem (viz náhledy mapy). Pokud k nám jedete MHD, doporučujeme trasu tramvají do zastávky Dvorce a odtud autobusem 134 do zastávky Na Planině. Vyhnete se tak dlouhému čekání na hlavní křižovatce.
Těšíme se na Vaši návštěvu.


RYCOTE Pencil Microphones! NOVINKA!!!

11. 10. 2022

V návaznosti na design kapsle a předzesilovače s nízkým vlastním šumem HC-15HC-22 mikrofonů přidal Rycote do svého portfolia řadu kompaktních tužkových kondenzátorových mikrofonů - CA-08SC-08 a OM-08. Tyto mikrofony nabízejí superkardioidní, kardioidní a nebo všesměrovou charakteristiku, které poskytují podobnou tonální kvalitu v celé řadě mikrofonů Rycote. Tyto tři mikrofony jsou k dispozici jako samostatné mikrofony nebo spárované stereo páry (s přesností 0,5 dB).

Stejně jako HC-15HC-22 mikrofony mají všechny tužkové mikrofony kvalitní elektretové (kondenzátorové) kapsle a špičkový předzesilovač v mosazném pouzdru. Mají také pozlacené konektory Neutrik XLR a jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči RF rušení bezdrátových mikrofonů. Všechny tyto mikrofony jsou navrženy a vyráběny v Rycote ve Velké Británii. 

Vlastnosti:

 • Profesionální kvalita vysílání a individuálně vyladěná zadní elektretová kapsle
 • Vynikající nízkofrekvenční odezva
 • Kompaktní design
 • Obvody s ultranízkým šumem
 • Sofistikované RF stínění
 • Nízká spotřeba
 • Pozlacený konektor Neutrik XLR
 • Aktivní in-line RF filtr
 • Jemně vyladěné mechanické RF stínění
 • Důkladně testováno proti digitálním bezdrátovým systémům a vysílačkám
 • Předzesilovač vyrobený z nerezavějící opracované mosazi – nízká impedance pro zajištění nejlepší možné kvality a dlouhotrvající RF stínění
 • Kapsle vyrobena z lehkého opracovaného hliníku
Součástí balení mikrofonů CA-08SC-08OM-08 je pevné pouzdro, klipsna Rycote a 5 cm větrná ochrana. 


Mikrofon TLM 102 v bílém provedení

07. 10. 2022

Neumann.Berlin zahájil výrobu speciální verze oblíbeného mikrofonu TLM 102 pro domácí studia. Nová limitovaná edice TLM 102 White Edition se může stát ozdobou právě vašeho studia, ať streamujete příspěvky na web, vytváříte podcasty nebo jste králem či královnou na Twitchi - vždycky oceníte kombinaci špičkové techniky a nenápadné elegance. TLM 102 White Edition se dodává v lesklém bílém provedení včetně pružného držáku a vyrobeno bude přesně 1000 kusů - tak nepromeškejte příležitost!


Nový firmware pro SLDW

22. 09. 2022

Sennheiser vydává nový firmware pro bezdrátové systémy SpeechLine Digital Wireless. Nová verze zlepšuje chování ručních i kapesních vysílačů v režimu MUTE a opravuje další drobné nedostatky. Z důvodu zajištění kompatibility a bezproblémové funkce všech systémů SLDW výrobce doporučuje provést upgrade u všech používaných jednotek.
Upgrade se provádí pomocí řídicího programu Sennheiser Control Cockpit, rackové a nástěnné přijímače používají jinou verzi firmware (viz záložka Support):
rackový přijímač SL Rack Receiver
nástěnný přijímač SL Multi-Channel Receiver


MKE mini - mikrofon pro prezentace

19. 09. 2022

Sennheiser uvádí miniaturní mikrofon, ideální pro přednášky a prezentace.

Mikrofon MKE mini zrychlí a zjednoduší vaši technickou přípravu na přednášku nebo prezentaci. Každý kdo někdy přednášel, ví, že připravit mikrofon, schovat přívodní kabel a uchytit mikrofon na správné místo trvá určitý čas a špatné umístění mikrofonu může zkazit celou prezentaci. MKE mini tyto problémy odstraňuje, stačí pouze zapojit mikrofon do vysílače a zavěsit na šňůrku, kterou si dáte kolem krku. MKE mini je odvozen ze špičkového typu MKE 2 a má špičkové akustické parametry i vysokou odolnost proti vlhkosti a potu.


Nový dvoupásmový studiový monitor - Neumann KH 150

12. 09. 2022

Neumann.Berlin uvádí na trh dlouho očekávaný "velký" dvoupásmový studiový monitor - KH 150.

KH 150 reprezentuje další vlnu ve vývoji studiových monitorů. Tento monitor doplňuje ucelenou řadu monitorů KH a vyplňuje tak mezeru mezi KH 120 a KH 310 s velkou rezervou po stránce výkonu monitoru. Nový typ basového reproduktoru s průměrem membrány 6,5" byl pečlivě vyvíjen během posledních 3 let. Při objemu skříně 20 litrů vyvine KH 150 akustický tlak (SPL) až 118 dB na frekvenci od 39 Hz. Podobně jako všechny poslední monitory KH je i KH 150 vybaven DSP procesorem pro zajištění špičkových parametrů reprodukce. KH 150 bude k dispozici v průběhu konce roku 2022 v černé a bílé variantě včetně varianty s rozhraním AES67 pro možnost připojení k datovým sítím podporujícím tento formát (Dante®, Ravenna)..


Pozvánka na veletrh IBC 2022

06. 09. 2022

Dovolujeme si Vás pozvat na mezinárodní veletrh IBC 2022, který se opět koná na výstavišti RAI v Amsterodamu ve dnech 9. - 12. 9. Na stánku Sennheiser/Neumann, umístěného tradičně v hale 8, stánek D 50, se můžete detailně seznámit s posledními novinkami - digitálními mikroporty vyšší třídy ew DX nebo miniaturními nástrojovými mikrofony Neumann MCM a poslechnout si špičková otevřená studiová sluchátka Neumann NDH 30 i „velké“ dvoupásmové studiové monitory Neumann KH 150 při práci s aplikacemi Dear Reality - dearVR MIX, dearVR MONITOR, dearVR SPATIAL CONNECT VR a dearVR PRO.
Celá zpráva (ENG).


Aplikace Fohhn Optimizer

31. 08. 2022

Že akustika místnosti je významnou součástí zvukového řetězce, je  již obecně známo.
Ne každý má však možnost v daných podmínkách vybudovat , nebo využít  prostory  s akustickou úpravou...


Fohhn Optimizer analyzuje vliv místní akustiky a navrhuje nastavení EQ pro integrovaný signálový procesor. Návrh lze jednoduše zkopírovat do sofware Fohhn Audio Soft.  Tento systém pomáhá předejít chybnému nastavení a zajišťuje konzistentní výsledky – zejména u  malých projektů, kde není na místě  kvalifikovaný audio inženýr, nebo není možné z nějakého důvodu aplikovat akustickou úpravu místnosti.

 Jak to funguje? Váš PC / laptop propojíte s hardware  (např. zesilovač) Fohhn.  Spustíte  Fohhn Audio Soft a v seznamu zařízení vyhledáte konkrétní  typ reprosoustav, které máte, nebo budete připojovat. Poté se zalogujte na „Fohhn Services Portal“,  a spustíte „ Fohhn Optimizer aplikaci (ve webovém prohlížeči).   Tato Vám vygeneruje QR kód, jehož prostřednictvím umožníte Vašemu smartphonu stát se měřícím zařízením , buď jednoduše pomocí vestavěných mikrofonů chytrého telefonu, případně  i připojením  profesionálního měřícího mikrofonu (vyžaduje externí převodník s mikrofonním vstupem).

Celé video s návodem v anglickém jazyce zde:

https://www.fohhn.com/fileadmin/user_upload/How-To-Videos/Fohhn_Optimizer_720_EN.mp4


Černá verze sluchátek Neumann NDH 20

22. 08. 2022

Na základě četných požadavků ze strany profesionálů v oboru zvuku připravil Neumann.Berlin speciální edici studiových sluchátek NDH 20 v černém provedení.

Sluchátka mají stejné špičkové parametry jako standardní stříbrná verze - výborné odstínění od okolního prostředí, které dovoluje nerušenou práci v hlučném prostředí a nabízí studiovou úroveň poslechu na festivalech, v hudební produkci, doma nebo na cestách. Jediným rozdílem kromě barvy je vnitřně symetrizovaný kabel, stejný jako u nových otevřených NDH 30. Kromě toho mají sluchátka výraznější označení levé a pravé mušle.
Verze NDH 20 Black Edition se bude dodávat pouze na zakázku, nejedná se o standardní položku.  Cena je stanovena na 13750 Kč.


Legendární mikrofon se vrací - Neumann M 49 V

01. 08. 2022

Neumann.Berlin začíná opět vyrábět legendu mezi studiovými mikrofony - elektronkový M 49 V!

M 49 je jedním z těch mikrofonů, které v 50 letech změnily způsob práce ve studiu a staly se etalony pro nahrávání blues, jazzu, popu i klasiky. Když posloucháte nejlepší nahrávky legendárních umělců jako je Miles Davis, Aretha Franklin nebo Barbra Streisand anebo současných nejlepších hlasů jako Adele, slyšíte záznam z M 49. Zvukoví mistři stejně jako umělci schraňují tyto mikrofony jako vzácný poklad a pokud jsou majiteli originálních verzí, mohli by je okamžitě prodat za desetisíce Euro.
Mnoho let technici Neumann vyvíjeli mikrofon, který bude po akustické stránce naprosto identický s původní verzí a mikrofon M 49 V je tak ojedinělý v mnoha ohledech. Jeho výroba vyžaduje velice pečlivou ruční práci, přičemž dostupnost klíčových součástek, jako jsou například triodové elektronky, je omezená. I to je důvod, proč je možno vyrobit pouze 25 kusů za měsíc.
Pokud si tedy tento skvělý mikrofon chcete dopřát, připravte se na dlouhé čekání, nicméně odměna bude sladká.


Plánovací nástroj Fohhn Designer - zcela zdarma

10. 07. 2022

Důležitým nástrojem pro plánování vhodného umístění reprosoustav je software Fohhn Designer  který je dostupný  zcela zdarma, pro každého ,kdo se zaregistruje  do programu Fohhn Services.

Jedná se o Online aplikaci, která simuluje  přednes  konkrétních reprosoustav  Fohhn v definovaném prostoru, který si může uživatel snadno vytvořit, editovat a uložit pro pozdější náhled a tisk.

K dispozici je několik  demo lokací, kde si uživatel může nastavit různé parametry místnosti, jako např rozměry , stavební materiál zdí, podlah a stropů, vč. použitých akusticky pohltivých materiálů . Na základě toho provede aplikace výpočet a grafické zobrazení vyzařování konkrétních reprosoustav Fohhn v uživatelem definovaném prostoru. 

Odkaz na video v AJ:  https://www.youtube.com/watch?v=Ido0DxeOdaY