Fantastický Micro Windjammer Rycote - AKCE!

16. 06. 2021

V dnešní době již i ty nejmenší kompaktní fotoaparáty umožňují pořizovat vysoce kvalitní video, ale pokud jste někdy zkoušeli natáčet venku, budete vědět, že vítr dokáže během několika sekund zničit Váš zvuk. Rycote nově nabízí fantastický Micro Windjammer! Snadno se instaluje a poskytuje ochranu před větrem typu „vše v jednom“ pro vestavěný mikrofon vaší kamery - pomáhá zachytit skvěle znějící zvuk i venku. Rycote Micro Windjammer je navržen tak, aby zabránil tomu, aby hluk větru ničil zvukové záznamy z Vaší kamery HDSLR, videokamery nebo kompaktního digitálního fotoaparátu. Je také kompatibilní s IPhone, iPad a většinou ostatních mobilních telefonů. Tento neocenitelný kousek soupravy pro všechny vaše venkovní nahrávky je praktický, snadno se vejde a po vyjmutí nezanechává žádné zbytky.
Nyní nabízíme Rycote Micro Windjammer 065546 - 30ks za akční cenu  260,- včetně DPH.
https://pantershop.cz/index.php?controller=search&s=065546


Nová generace bezdrátových mikrofonů - evolution wireless Digital

02. 06. 2021

Sennheiser uvádí na trh novou generaci bezdrátových mikrofonů pro profesionály - evolution wireless Digital. Systém pracuje v osvědčeném UHF pásmu a je vhodný pro kapely, divadla a konference.

ew Digital je moderní digitální systém přinášející nejvyšší kvalitu v dostupném segmentu. Od nejlepšího bezdrátového mikrofonního systému Digital 6000 bylo převzato ladění s pevnými odstupy frekvencí bez nebezpečí vzájemného rušení (tzv. equidistant grid). Podobně jako analogový systém ew G4 se nový ew Digital vyrábí v několika frekvenčních rozsazích s šířkou pásma 56 MHz, přičemž v každém pásmu můžete provozovat až 90 kanálů.
Bezkonkurenční dynamický rozsah 134 dB a vlastní kodek SePAC přináší špičkovou kvalitu přenosu zvuku bez šumu, se zanedbatelným zpožděním pouhých 1,9 ms. Dosah vysílače je 100 metrů, vysílač může pracovat 12 hodin při napájení Li-Ion akumulátorem nebo 8 hodin při použití alkalických AA baterií.
Úplnou novinkou je možnost ovládání systému až 16 propojených kanálů pomocí aplikace Smart Assist z mobilu nebo tabletu. Během několika vteřin tak naladíte kompletní systém a můžete hrát. Všechny parametry se ovládají z přijímače (ručně nebo aplikací), na vysílačích najdete pouze zapínací a MUTE tlačítko, informace se do vysílače předávají pomocí technologie BLE (Bluetooth Low Energy).
ew Digital přicházejí v obdobných setech jako stávající ew G4, prozatím v provedení se stacionárními (rackovými) přijímači. Mikrofonní hlavy i klopové a hlavové mikrofony jsou kompatibilní se systémem ew G4.


Subwoofer Neumann s technologií AES67

01. 06. 2021

Neumann.Berlin uvádí na trh novou verzi studiového subwooferu - KH 750 AES67. Jedná se o rozšířenou verzi úspěšného subwooferu KH 750 DSP, který díky LAN rozhraní slouží jako řídící jednotka studiových soustav monitorů řady KH.

Subwoofer KH 750 AES67 je díky integrovanému rozhraní AES67 ideální pro zpracování audio přenosů (Audio Over IP) ve stávajících sítích standardu AES67. Slouží totiž také jako převodník datových toků digitálního signálu ST2110/AES67 pro všechny analogové studiové monitory Neumann, tedy KH 120, KH 310 i KH 420. KH 750 AES67 nově přidává rozhraní AES67, přičemž zachovává všechny oceňované vlastnosti modelu KH 750 DSP - univerzální Bass Manager, analogové i digitální vstupy, 4 propojovací cesty a široké možnosti nastavení akustických vlastností. Je plně kompatibilní s digitálními standardy ST 2110 a ST 2022-7, používanými v moderním prostředí typu broadcast. Je také samozřejmě kompatibilní se standardem DANTE®. Díky těmto vlastnostem můžete pomocí KH 750 DSP připojit všechny analogové monitory KH do spolehlivého digitálních prostředí redundantních sítí AES67.


Novinky K&M květen 2021

21. 05. 2021

Inteligentní a flexibilní řešení pro tvorbu hudby doma, ve studiu a ve zkušebně jsou stále více žádané, než kdy dříve. Aby König&Meyer potřebám této doby vyhověli, vyvinuli nové držáky a stojany pro tablety, notebooky nebo fotoaparáty a různé příslušenství pro klávesnice, piana a monitory.
Mezi novinkami najdete: Stojan na monitor „Z“ 26773 stolní, stylový, stabilní, odolný - ocelový držák na monitor. Váha 3,41 kg a maximální nosnost 15 kg. V nabídce v černé, šedé a nebo i v bílé barvě. Dále stojí za zmíňku stolní stojan na kameru/fotoaparát 19783 s připojovacím kulovým závitem 1/4. Tento kulový kloub umožňuje otočení namontovaného zařízení o 360 ° a upevnění v libovolném úhlu sklonu a je plynule nastavitelný až do 90 °. Nosnost je navržena pro zařízení do 1 kg. Ve složeném stavu se nohy promění v rukojeť.   

Již v březnu jsme vás informovali o novém držáku na nápoje 16027 z bioplastu značky König&Meyer. Protože se udržitelnost stává stále důležitější otázkou ve vývoji jejich produktů, vyvinuli a vyrobili König&Meyer některé další produkty z bioplastu. Tento bioplast se skládá převážně z obnovitelné uhlíkově neutrální rostlinné složky. Kvalita, trvanlivost a opravitelnost těchto produktů také podporují jejich závazek k životnímu prostředí. Nově jsou v sortimentu BIO například: Stojan na tablet 19775. Tento univerzální držák nabízí praktický upínací mechanismus pro všechny tablety od 10 "do 16". Rozsah upnutí je mezi 158 a 280 mm. Držák je vhodný zejména pro tablety s ochranným krytem nebo pouzdrem do tloušťky 20 mm. Je plynule nastavitelný a umožňuje každému uživateli jeho individuální nastavení. Držák tabletu lze otáčet mezi formátem na výšku a na šířku a je vybaven plstěným polstrováním. 

Veškeré novinky najdete na:https://www.k-m.de/en/campaigns/new-products-may-2021/?slug=c73451ae77


Nové kabelové svorky König & Meyer

20. 05. 2021

Nově máme v nabídce kabelové svorky pro reproduktory a osvětlovací stojany s průměrem trubek od 35 do 42 mm od König & Meyer. Svorky jsou vyrobené z plastu odolného proti opotřebení, v balení najdete 2 kusy a již jsou dostupné pro objednávky.
http://www.k-m.cz/index.php?id=23&produkt=100641Ukončení výroby digitálních monitorů

18. 05. 2021

Neumann.Berlin končí s výrobou studiových monitorů s digitálním vstupem. Oba typy, KH 120 DKH 310 D budou k dispozici do doby vyprodání skladových zásob. Digitální karta DIM 1, která umožňuje připojení digitálního signálu AES3 pro monitory KH 420, prozatím zůstává v nabídce,


Nová verze firmware pro EM 6000 Dante

12. 05. 2021

Sennheiser uvolnil novou verzi firmware pro kartu Dante™ v přijímačích EM 6000 Dante (čipová sada Audinate Brooklyn II). Firmware je k dispozici ve dvou verzích: Device Type I pro přijímače s jedním konektorem Dante™ a Device Type II pro přijímače s dvěma konektory Dante™. Nová verze je doporučena pro všechny typy přijímačů, při instalaci je důležité zvolit správnou verzi firmware. Pro instalaci budete potřebovat program Audinate Firmware Update Manager a firmware Type I nebo firmware Type II.


Nový hlavový mikrofon vyšší třídy

03. 05. 2021

Sennheiser uvádí na trh nový typ hlavového mikrofonu pro náročné podmínky v divadlech a broadcast prostředí - HM 200. Mikrofon je odvozen z typu SL Headmic, má pevný kabel s konektorem Lemo 3-P a kratší mikrofonní ramínko. Stejně jako stávající mikrofony SL Headmic a HSP 2 má mikrofonní kapsli s kulovou charakteristikou, dodávat se bude ve stříbrném provedení s béžových kabelem.


Nová verze WSM pro řízení mikroportů

30. 04. 2021

Sennheiser uvolnil novou verzi software pro řízení bezdrátových systémů - Wireless Systems Manager. Nová verze s číslem 4.5.1 nabízí kromě vylepšení chodu programu i síťového provozu také změnu zobrazování informačních hlášení podle priority, doplnění frekvenčních tabulek a podporu nových procesorů ARM v počítačích MAC. Výrobce doporučuje upgrade na novou verzi u všech systémů, stáhnout si ji můžete na našem webu nebo přímo u Sennheiser.


Legendární Jim Ebdon a Neumann MA 1

19. 04. 2021

Poslechněte si názor Jima Ebdona, hlavního zvukaře kapel jako jsou Aerosmith, Maroon 5, Justin Bieber, Annie Lennox nebo Sam Smith, na kalibrační systém studiových monitorů Neumann MA 1. Tento systém  během několika minut dokonale nastaví poslechové monitory Neumann KH  a Vy získáte perfektní zvuk ať mícháte koncert ze svého studia nebo z hotelového pokoje.


Mikrofony k mobilním telefonům

07. 04. 2021

Sennheiser představuje zcela nové typy mikrofonů pro mobilní telefony a tablety. Jedná se o klopové mikrofony XS Lav USB/Mobile a kamerový mikrofon MKE 400.

Klopový mikrofon XS Lav USB s nejnovějším typem konektoru USB-C je ideální pro vlogery, youtubery a reportéry. S všesměrovou mikrofonní kapslí zaznamenáte hlas čistě a přirozeně a kabel v délce 2 metry Vás přitom nebude nijak omezovat. Součástí mikrofonu je klipsna k upevnění na oděv, základní ochrana proti hluku větru při natáčení v exteriéru a transportní obal. V nabídce bude také Mobile Kit, tedy komplet včetně malého kvalitního stativu Manfrotto PIXI Mini a příchytky na mobilní telefon.
Verze XS Lav Mobile je totožný typ s konektorem jack 3,5 mm TRRS, tedy určený pro mobily, tablety a notebooky s "klasickým" zvukovým vstupem.
Další novinkou bude moderní verze kamerového mikrofonu MKE 400 s výbornou kvalitou zvuku. Je určený pro malé kamery, fotoaparáty a mobilní zařízení s konektory jack 3,5 TRS (foto) nebo TRRS (mobil). I tento mikrofon bude v dostání v kompletu se stativem Manfrotto.


Nové balení MKE 600

30. 03. 2021

Oblíbený kamerový mikrofon Sennheiser MKE 600 se bude od dubna dodávat včetně kabelu KA 600. Majitelé digitálních fotoaparátů a kamer s mikrofonním konektorem jack 3,5 mm tedy najdou v krabici vše co potřebují k okamžitému použití mikrofonu a nemusí myslet na další příslušenství. Cena mikrofonu zůstává nezměněna, kabel je bonus od výrobce. :-)