Mikrofony k mobilním telefonům

07. 04. 2021

Sennheiser představuje zcela nové typy mikrofonů pro mobilní telefony a tablety. Jedná se o klopové mikrofony XS Lav USB/Mobile a kamerový mikrofon MKE 400.

Klopový mikrofon XS Lav USB s nejnovějším typem konektoru USB-C je ideální pro vlogery, youtubery a reportéry. S všesměrovou mikrofonní kapslí zaznamenáte hlas čistě a přirozeně a kabel v délce 2 metry Vás přitom nebude nijak omezovat. Součástí mikrofonu je klipsna k upevnění na oděv, základní ochrana proti hluku větru při natáčení v exteriéru a transportní obal. V nabídce bude také Mobile Kit, tedy komplet včetně malého kvalitního stativu Manfrotto PIXI Mini a příchytky na mobilní telefon.
Verze XS Lav Mobile je totožný typ s konektorem jack 3,5 mm TRRS, tedy určený pro mobily, tablety a notebooky s "klasickým" zvukovým vstupem.
Další novinkou bude moderní verze kamerového mikrofonu MKE 400 s výbornou kvalitou zvuku. Je určený pro malé kamery, fotoaparáty a mobilní zařízení s konektory jack 3,5 TRS (foto) nebo TRRS (mobil). I tento mikrofon bude v dostání v kompletu se stativem Manfrotto.


Nové balení MKE 600

30. 03. 2021

Oblíbený kamerový mikrofon Sennheiser MKE 600 se bude od dubna dodávat včetně kabelu KA 600. Majitelé digitálních fotoaparátů a kamer s mikrofonním konektorem jack 3,5 mm tedy najdou v krabici vše co potřebují k okamžitému použití mikrofonu a nemusí myslet na další příslušenství. Cena mikrofonu zůstává nezměněna, kabel je bonus od výrobce. :-)


Nová barva velmi populárního produktu König & Meyer

29. 03. 2021

Před několika týdny představili König & Meyer nový držák na nápoje z bioplastu a další udržitelné výrobky budou následovat v příštích měsících.

Nyní příchází König & Meyer s rozšířením barevné nabídky stolního stojanu pro studiové monitory a reproduktory. Vyrábí se ve strukturované černé a nově i v šedé barvě.


Jarní novinky od König & Meyer

08. 03. 2021

Jsme velmi rádi, že vás můžeme informovat, že společnost König & Meyer byla oceněna inovačním oceněním „TOP 100“. Díky tomu je K&M jednou z nejinovativnějších středních společností v Německu. Na porotu „Top 100“ zapůsobila zejména rychlá podnikatelská reakce na krizi COVID-19 zavedením stojanů na dezinfekci.
Kromě toho: Společnost König & Meyer vždy přispívala k ochraně životního prostředí tím, že vyráběla vysoce kvalitní a velmi odolné výrobky, které lze na konci jejich životního cyklu snadno rozebrat a jednotlivé součásti recyklovat nebo znovu použít. Nyní jde K&M o krok dále. Aby splnila rostoucí požadavky na ochranu životního prostředí zavádí společnost König & Meyer několik nových udržitelných produktů vyrobených z bioplastů. Zde jsou plasty na bázi ropy převážně nahrazovány obnovitelnými rostlinnými surovinami. To šetří zdroje a snižuje emise CO2. V nabídce je nyní nový držák na nápoje 16027 vyrobený z bioplastu. Další produkty budou následovat koncem dubna / začátkem května 2021.


Výhodné komplety monitorů Neumann včetně kalibrace

26. 02. 2021

Krátce po uvedení kalibračního systému studiových monitorů Neumann MA 1 na trh výrobce připravil výhodné "balíčky" do každého studia.

  • KIT 1 - MA 1 + subwoofer KH 750 DSP, cena 41 450 Kč, ušetříte 3 900 Kč - vhodné pro majitele analogových monitorů KH 120, KH 310 nebo KH 420 do jakéhokoliv studia
  • KIT 2 - MA 1 + pár monitorů KH 80 DSP, cena 29 830 Kč, ušetříte 2600 Kč - vhodné pro menší zvukovou režii nebo studio
  • KIT 3 - MA 1 + subwoofer KH 750 DSP + pár monitorů KH 80 DSP, cena 64 820 Kč, ušetříte 6500 Kč - vhodné pro střední zvukovou režii nebo studio

Kalibrační systém MA 1 unikátním způsobem změří akustické parametry poslechové místnosti a nastaví monitory tak, aby byl zajištěn nejlepší možný poslech. Na uvedené sety garantuje výrobce krátké dodací lhůty.


Nový firmware pro EM 9046

23. 02. 2021

Sennheiser uvolnil novou verzi firmware pro svoji vlajkovou loď, 8 kanálový digitální přijímač bezdrátových mikrofonů EM 9046. Firmware verze 4.0.1 mimo jiné automaticky detekuje nové mikrofonní hlavy MM 435MM 445 a vylepšuje celkové zpracování signálu. Novou verzi si můžete stáhnout z webu Sennheiser, její instalace se doporučuje na všechny konfigurace systému D 9000.


Triton Audio mění logo

15. 02. 2021

Nizozemský výrobce kvalitních mikrofonních předzesilovačů Triton Audio mění své logo. Na nově dodávaných předzesilovačích proto najdete logo v inovované formě, kromě toho se změní i krabičky a dodávaná ochranná pouzdra. S novým designem se můžete setkat od konce letošního února.


Novinka - Rycote spojovací systém PCS-Quick Release Collection

03. 02. 2021

Rycote přichází s novinkou profesionálního spojovacího systému PCS-Quick Release Collection. Tato řada je vyrobená z robustních, odolných a vysoce kvalitních materiálů v nereflexní povrchové úpravě. Zkrátí čas strávený připojením a umístěním úchytů mikrofonu, větrných ochran, monitorů a antén a výrazně tak zlepší efektivitu vašeho pracovního postupu. Pro větší bezpečnost má jedinečný mechanismus „dual-lock“ zabraňující náhodnému uvolnění, což z něj dělá perfektní řešení pro bezpečné připevnění vašeho zvukového zařízení nad davy lidí nebo během přepravy. Po aktivaci funkce „dual-lock“ deaktivuje mechanismus rychlého uvolnění, aby se zabránilo nechtěnému uvolnění. 
Připevnění a uvolnění je intuitivní a neuvěřitelně snadné.
Bezkonkurenční a bezhlučný provoz - pro použití s ​​kritickým zvukovým sloupem.
Bezpečné zajištění s maximálním zatížením 10 kg.
Navrženo a vyrobeno ve Velké Británii.Testováno v Německu.
Kompatibilní s jakýmkoli příslušenstvím s vnitřním 3/8 ″ závitem (včetně tyčí, antén, mikrofonních stojanů atd.).
https://www.youtube.com/watch?v=8Zb0yAGDsH0&feature=emb_title


Rycote příslušenství pro Shoeps CMC-1-L

02. 02. 2021

Rycote má nově zařazeno v sortimentu perfektní a kompatibilní produkty pro Schoeps CMC-1-L Collette. Tyto větrné ochrany jsou pro monofonní i stereofonní sestavy a jedná se o speciálně navrženou a optimalizovanou řadu produktů, které skvěle fungují - InVision® INV-6 Soft a také Windshield 9 Kit pro variantu Schoeps CMC 1 U (vybavené kapslemi Mk4 nebo Mk41). 
V nabídce mají také držák tlumiče Perfect for InVision® INV-6 Soft a Perfect for Windshield 9 Kit pro variantu Schoeps CMC 1 U (vybavené kapslemi Mk4 nebo Mk41).


Dezinfekce mikrofonů

14. 01. 2021

Péče o mikrofony je důležitá i v "nekoronavirové" době a nyní samozřejmě ještě více.

Připravili jsme pro Vás pár zásad pro čištění a dezinfekci mikrofonů a dalšího technického vybavení. Tyto zásady jsou samozřejmě platné i v běžném životě pro všechny předměty sdílené více osobami a můžete si je přečíst v článku "Hygiena a mikrofony" na webu Sennheiser.
Na tomto videu se můžete seznámit s dalšími doporučeními výrobce na dezinfekci různých typů mikrofonů.


Kalibrační software pro studiové monitory Neumann

23. 12. 2020

Neumann.Berlin, specialista na studiové mikrofony a monitory, představuje systém MA 1 pro akustickou kalibraci poslechových místností. Pomocí MA 1 můžete dokonale nastavit poslechové podmínky v jakémkoliv prostoru, např. i v akusticky neupraveném obývacím pokoji.

Software s kalibračními algoritmy byl vyvíjen ve spolupráci se světovým lídrem v této oblasti,  institutem Fraunhofer IIS. Řídící jednotka s kalibračním mikrofonem přímo spolupracuje s monitory osazenými DSP procesorem a LAN rozhraním (KH 80 DSP a KH 750 DSP). Prostřednictvím těchto zařízení ale můžete kalibrovat i klasické analogové typy (KH 120, KH 310, KH 420). Software v současnosti podporuje systémy 2.1, vícekanálové monitorové řetězce jsou ve vývoji a budou brzy uvedeny na trh ve formě upgrade stávajícího MA 1.
Celý článek (eng).


Nový firmware pro EK 6042

22. 12. 2020

Sennheiser uveřejnil nový firmware pro diverzitní kamerový přijímač EK 6042.

Firmware s číslem 1.5.1 přináší několik nových funkcí, který byly implementovány na základě odezvy uživatelů. Jedná se například o možnost trvalého zobrazení parametrů na displeji (vypnutí šetřiče displeje) nebo vypnutí kontrolních LED pro indikaci stavu každého z kanálů. Nový firmware je doporučen pro všechny uživatele EK 6042, můžete si ho stáhnout na webu www.sennheiser.com, Do přijímače se nahraje z PC přes USB kabel v jakémkolivv internetovém prohlížeči.