Přímý konektor v mikrofonních tyčích

17. 05. 2022

Ambient doplňuje do své nabídky rovný vývod vnitřního kabelu v mikrofonní tyči. Konektor tak bude ukončen přímo ve spodní koncovce tyče a nabídne jednodušší zapojení v některých situacích na place (např. připojení Plug-On vysílačů, neboli "kostek").
Přímé ukončení kabelu se bude dodávat jako součást tyče s kabelem i samostatně jako kabelový set pro montáž do tyče.


Nová verze software pro měřicí mikrofon MA 1

11. 05. 2022

Neumann.Berlin uvolnil novou verzi software na kalibraci studiových monitorů řady KH.

Software Automatic Monitor Alignment ve spojení s měřícím mikrofonem MA 1 zajišťuje dokonale shodnou amplitudu a fázovou korekci reproduktorů a poskytuje precizní a věrný poslech všech monitorů KH (analogové verze prostřednictvím KH 750 DSP). Software ve verzi 1.4 mimo jiné nabízí možnost editace uložených měření bez opakované kalibrace, přehlednější prostředí a Bass Management Bypass. Verzi pro Windows 10 i pro Mac si můžete stáhnout na webu Neumann.Berlin po zadání názvu MA 1.


PRO LIGHT + SOUND 2022

05. 05. 2022

Po dvouleté nucené přestávce kvůli Covid 19 se ve dnech 26.-28.4. 2022 konal ve Frankfurt nad Mohanem tradiční Prolight + Sound a Panter s.r.o. byl opět u toho. Veletrh k našemu překvapení trochu „zhubnul“, ale i tak toho bylo mnoho k vidění.

S velkou radostí a očekáváním jsme navštívili stánek našeho dodavatele König & Meyer. Stánek byl krásně naaranžovaný, přehledný a k našemu překvapení ještě s mnoha novinkami, které představíme později. Jako malou ochutnávku z připravovaných novinek můžeme zmínit stůl pro DJ KaM 12170, který má polohovatelnou desku a dá se jednoduchým a rychlým způsobem nastavit nebo složit a přenést na místo, kam právě potřebujete. Dále magnetické držáky KaM 19708, které jsou variabilní a můžete je nastavit dle Vašich potřeb na tablet nebo telefon a připnout na notový pult nebo třeba na lednici a mikrofonní stojan KaM 20125 pro vysoké lidi. Nejen na tyto novinky se v našem sortimentu můžete brzy těšit.   

Sennheiser, bohužel podobně, jako někteří jiní výrobci mikrofonů letos na veletrhu nevystavovali.
 

Budeme se těšit zase v dubnu 2023!


Studiová sluchátka Neumann v otevřeném provedení

28. 04. 2022

Po úspěšných studiových sluchátcích NDH 20 uvádí Neumann.Berlin variantu s akusticky otevřeným provedením - nová NDH 30

Zatímco stávající NDH 20 poskytují dokonalé odstínění od okolí a umožňují pracovat na špičkové úrovni Neumann i v hlučném prostředí, otevřená NDH 30 jsou precizním nástrojem přinášejícím všechny možnosti otevřených akustických systémů s dosud neslyšenou dokonalostí.
Díky špičkovému zvuku jsou NDH 30 ideální volbou pro mixáž i mastering. A díky výjimečnému pohodlí při dlouhodobém poslechu jsou také výborná pro vysoce přesný střih. Akustické systémy mají zcela novou konstrukci vyznačující se rychlou přechodovou odezvou, suchými basy, středy bez jakéhokoliv zabarvení a průzračnými výškami.Pro eliminaci přeslechů se NDH 30 dodávají s vysoce kvalitním kabelem s vnitřní symetrizací, jehož kvalita se projeví zejména ve středním pásmu stereofonního panoramatu.


Nový dostupný bezdrátový odposlech

26. 04. 2022

Sennheiser uvádí na trh nový systém bezdrátového odposlechu - XSw IEM. Novinka je určena pro začínající kapely, které to myslí s hudbou vážně a vyžadují kvalitní technické vybavení.

Pokud se při zkoušce nebo na koncertě dobře neslyšíte, zvuk vaší kapely nebude nikdy dobrý. Nyní si ale můžete dopřát dobrý zvuk i když zatím ještě nejste známá a bohatá kapela. XSw IEM si totiž můžete dopřát i vy - pokud máte hudbu opravdu rádi.
XSw IEM je bezdrátový systém zpětného odposlechu, pracující ve spolehlivém profesionálním pásmu UHF. Robustní vysílač s možností upevnění do racku a lehounký přijímač se díky vysílacímu výkonu 30 mW bezpečně spojí na jakékoli "stage" a zprostředkují vám špičkový zvuk, nutný pro vaše soustředění. A výsledek? O třídu lepší zvuk celé kapely!
Popis vlastností a technologie XSw IEM.


Nová verze filmové klapky Ambient

25. 02. 2022

Ambient Recording uvádí na trh novou verzi oblíbené filmové klapky - ACN-LS2. Nová verze přináší tyto základní vlastnosti:

  • stejné ovládání jako Lockit a Nanolockit
  • funkci přizpůsobení jasu displeje okolnímu prostředí
  • lepší odolnost proti vlhkosti, zvláště v okolí displeje a tlačítek
  • sníženou spotřebu energie
Cena klapky zůstává stejná, nová verze nahrazuje původní typ ACN-LS s okamžitou platností.


Zachycení hudby magmatu i džungle

07. 02. 2022

Zvukař George Vlad (36) cestuje na nejodlehlejší místa na Zemi, aby nahrál přirozeně realistické zvuky přírody. Vždy má po boku nahrávací zařízení s několika mikrofony Sennheiser, na které je spolehnutí i v extrémní vlhkosti, horku a mrazu.

George Vlad ze Surrey ve Velké Británii má mnoho zkušeností s nahráváním přirozených zvuků v přírodě. Jeho doménou jsou nejen vrcholky hor s mrazivými vichry, vlhké pralesy, pouště, ale i žhavá lůna sopek s bublajícím magmatem. „Zvláště za těchto podmínek se mi pracovalo těžko, kabely se mi téměř roztékaly a lepily," uvádí George Vlad. „Místní obyvatelé se mne ptali, proč to nahrávám? Nasadil jsem sluchátka Sennheiser HD 26 Pro některým z nich a byli ohromeni. Do té doby znali jen zcela jiný, okolím zkreslený hluk sopky, ale nikdy neslyšeli přímý zvuk bublání magmatu z kaldery. Jeden z nich se při prvním poslechu rozplakal, jak ho to dojalo", vysvětluje Vlad. Jeho osvědčenou výbavo jsou mikrofony Sennheiser, zejména špičková řada MKH. Pomocí MKH 8040MKH 30 například nahrával při teplotách -37°C  až po + 49°C. MKH 8020 si vedou výjimečně dobře i v extrémní vlhkosti, protože díky RF technologii je jejich zvuk nezávislý na teplotě a vlhkosti okolí.
Vladovy hodinové záznamy zvuků džungle jsou dostupné na internetu a nahrávky z jinak extrémních míst naší planety si lecencují a využívají hollywoodská studia, herní vývojářská studia a i produkční společnosti jako Netflix. Mezi další plány Vlada v roce 2022 patří velká expedice do Antarktidy, stejně jako cesta na Madagaskar, Sumatru nebo Papuu-Novou Guineu.

Poslechněte si zvuky pralesaNástrojové mikrofony Neumann MCM

03. 02. 2022

Neumann.Berlin představuje první miniaturní mikrofony Neumann pro snímání hudebních nástrojů - systém Miniature Clip Mic

Během vývoje systému Miniature Clip Mic pozvedli vývojáři v Berlíně technologii elektretové mikrofonní kapsle na zcela jinou úroveň. Kapsle s označením KK 14 je schopna zachytit zvukové detaily lépe nežli kdykoliv předtím bez jakýchkoliv odchylek, které bývaly s touto technologií spojovány. Modulární konstrukce mikrofonů zajišťuje vynikající odolnost při živých vystoupeních i studiových nahrávkách a dlouhodobou životnost. V nabídce systému MCM máte možnost výběru z devíti různých držáků abyste mohli zvolit tu nejlepší polohu mikrofonu pro dokonalý zvuk.
Mikrofonní systém Neumann MCM byl původně plánován na jaro 2022, z důvodu výrazného prodloužení dodacích lhůt od subdodavatelů materiálu a některých součástek se termín prodeje posunuje na druhé čtvrtletí 2022.
Celá zpráva (ENG)


Nová funkce NanoLockitu - Logger!

06. 12. 2021

Ambient Recording doplňuje miniaturní timecode generátor NanoLockit o další funkci - Logger. Pomocí této funkce můžete označovat dobré nebo špatné záběry, což rozšiřuje použitelnost NanoLockitu i pro režiséry, obrazové editory nebo filmaře zabývající se dokumentární tvorbou. Funkce Loggeru je obsažena v poslední verzi firmware (v. 6.30) a můžete si ji tak doplnit i do Vašeho stávajícího NanoLockitu. Dále už potřebujete pouze software NanoLockit Logger (ke stažení pro Win i Mac). V rámci Adobe Exchange je přístupný i Premiere Lockit Panel (vyžaduje účet Adobe Creative Cloud). Návod k použití funkce Logger najdete na stránkách Ambient Recording.
Další novinkou je, že od února 2022 se NanoLockit dodává bez propojovacího LEMO kabelu. Konkrétní kabel na propojení s řízeným zařízením se objednává samostatně, vhodný kabel najdete v tomto konfigurátoru.


Otevřená studiová sluchátka HD 400 PRO jsou zde

01. 12. 2021

Od 1. prosince přicházejí na trh nová sluchátka určená pro studiovou práci - Sennheiser HD 400 PRO. Jedná se o studiová referenční sluchátka, první v kategorii PRO v akusticky otevřeném provedení. Jsou výborná pro všechny práce v profesionálním zvukovém studiu - mixáž, střih i mastering. Mají neutrální podání zvuku, vyrovnanou frekvenční charakteristiku a výjimečně malé zkreslení i při vysokých hladinách akustického tlaku. Dodávají se včetně rovného i spirálového kabelu s příjemnými náušníky z veluru, které společně s odlehčenou konstrukcí sluchátek zajišťují vysoké pohodlí pro dlouhodobou práci.


Zobrazení stavu bezdrátových systémů Sennheiser na Allen & Heath

29. 11. 2021

Allen & Heath vydal dLive V1.9, nejobsáhlejší firmware pro mixážní pulty řady dLive. Jednou z užitečných funkcí je integrace bezdrátových systémů Sennheiser ew 300/500 a Série 2000/2050 přímo do pultu. Díky této funkci můžete sledovat důležité informace jako stav baterií, úroveň signálu nebo MUTE na obrazovce pultu prostřednictvím dLive Surface.
Kompletní informace Allen & Heath (ENG).


Nová verze WSM a firmware pro TCC 2

05. 11. 2021

Sennheiser vydal novou verzi programu pro řízení systémů bezdrátových mikrofonů Wireless Systems Manager (4.5.2) a novou verzi firmware pro stropní mikrofony TeamConnect Ceiling 2 (1.8.0/1.4.7). Nový WSM, vylepšující správu mikroportů a odstraňující některé nedostatky, si můžete ve verzi PC nebo Mac stáhnout na této stránce výrobce v sekci Download nebo na našich stránkách věnovaných programu WSM. Firmware pro TCC 2, dostupný na stránce výrobce, je rozdělený na  Sennheiser a Dante. Jelikož obsahuje i bezpečností zabezpečení, doporučujeme instalaci obou částí na všechny instalace  mikrofonů TCC 2. Během provádění upgrade v programu Control Cockpit se TCC 2 zobrazuje jako odpojený (off-line), po restartu elektroniky se opět automaticky přihlásí.