On-line školení Sennheiser

09. 11. 2020

Divize Sennheiser Professional Audio pokračuje v on-line školeních v rámci akce #DontStopTheEducation. V nabídce jsou nová školení i možnost shlédnutí záznamů první části školení z letošního jara.

Uživatelé i prodejci mikrofonních systémů Sennheiser si opět mohou rozšířit své vědomosti. Nově otevřená školení najdete na tomto odkazu. Záznamy školení z jarního období najdete na tomto odkazu.
Školení jsou převážně v anglickém jazyce.


Nový firmware pro D 6000

03. 11. 2020

Sennheiser uvolnil novou verzi firmware pro přijímače digitálních mikroportů D 6000. Verze 3.1.1 mimo jiné zlepšuje přenosové vlastnosti v prostředích s velkým podílem odražených a zastíněných signálů, umožňuje detekci nových typů mikrofonních hlav a optimalizuje proces zpracování signálu.
Novou verzi si můžete stáhnout na webu Sennheiser, výrobce ji doporučuje instalovat pro přijímače EM 6000 i EM 6000 DANTE. Instalace se provádí prostřednictvím ovládacího programu Wireless Systems Manager.


Fantomový napáječ Ambient UMP III

15. 10. 2020

Ambient Recording představuje nový typ fantomového napáječe - UMP III. Je ideální pro napájení kondenzátorových mikrofonů na mikrofonní tyči, které jsou připojeny na bezdrátový vysílač.

UMP III je nástupcem typu UMP II, je ale o 40% menší. Kromě toho má ekologičtěší provoz, protože používá k napájení standardní akumulátor NP-50 - stejný jako použítá Lockit. Součástí dodávky je vstupní kabel UMP-IN-EMC (výstupní kabel se objednává zvlášť podle typu vysílače).

Základní vlastnosti:

  • univerzální napáječ mikrofonů pro bezdrátové řešení
  • hmotnost pouze 100 gramů
  • akumulátor NP-50
  • poskytuje napájení Phantom 12/48 V i T-power 12 V


Kamerový mikrofon MKE 200

29. 09. 2020

Nový kamerový mikrofon MKE 200 je prozatím nejmenším směrovým mikrofonem Sennheiser, vhodným pro použití na kompaktních kamerách, mobilních telefonech a digitálních fotoaparátech. Mikrofon nepotřebuje žádnou baterii a není tak omezena délka natáčení, protože je napájen přímo z kamery nebo mobilu. Má integrované pružné uložení proti dotekovým hlukům, součástí dodávky je kožešinová větrná ochrana a kabely pro připojení ke kameře i k mobilnímu telefonu.
Mikrofon MKE 200 bude v prodeji během října.


Nová řada mikrofonních tyčí Ambient

26. 08. 2020

Německá firma Ambient Recording uvádí na trh novou řadu profesionálních mikrofonních tyčí - QP5. Tyče nahradí řadu QXS a z jejich názvu lze odvodit, že se jedná o kompaktní 5 dílné tyče (jako QXS) při zachování tuhosti tyčí QP.

Nová řada tyčí má proti stávajícím QXS navíc jednu vrstvu karbonových vláken pro zvýšení tuhosti, teflonový potah a plstěné vymezovací kroužky napuštěné silikonem pro plynulejší rozložení a složení tyče, vylepšené zámky segmenů a pojistku proti protáčení pro lepší údržbu. Vnitřní kabel je díky jiné koncovce bez letovacích míst. Současně přichází do prodeje i nový typ mikrofonního napáječe UMP 3.


Nová verze Control Cockpit

26. 08. 2020

Sennheiser vydal novou verzi programu na vzdálené řízení a správu konferenčních mikrofonů řady SL a TC - Control Cockpit.

Verze Control Cockpit 4.1.0 přináší možnost automatického nastavení úrovně Dante rozhraní stropního mikrofonu TeamConnect Ceiling, což zlepšuje vlastnosti mikrofonu v místnostech s vyšším hlukovým pozadím. Vícekanálový přijímač bezdrátových mikrofonů SpeechLine Multi Channel Receiver získává funkci Walktest, tedy test pokrytí signálu, dále detekci polohy vysílače (v nabíječce či mimo) a režim "mimo dosah".
Novou verzi si můžete stáhnout na stránkách Sennheiser.


Mikrofonní předzesilovač Neumann

15. 07. 2020

Ačkoliv značka Neumann, specializující se na studiové mikrofony, už v minulosti vyráběla špičkové předzesilovače ve formě zásuvných karet do mixážních pultů, nový předzesilovač V 402 je prvním samostatným kusem v její historii.

Studiový předzesilovač V 402 je určen pro zpracování 2 mikrofonních nebo nástrojových signálů v dokonalé kvalitě, zachovávající charakter každého mikrofonu či nástroje při dodržení linearity a zvukové čistoty. První pocity ze zvuku V 402 Vám přiblíží video se zvukovým inženýrem a producentem Axelem Reinemerem


Dezinfekce mikrofonů

11. 06. 2020

Péče o mikrofony je důležitá i v "nekoronavirové" době a nyní samozřejmě ještě více.

Připravili jsme pro Vás pár zásad pro čištění a dezinfekci mikrofonů a dalšího technického vybavení. Tyto zásady jsou samozřejmě platné i v běžném životě pro všechny předměty sdílené více osobami.
Článek "Hygiena a mikrofony" na webu Sennheiser.


Nová verze programu WSM

09. 06. 2020

Sennheiser uveřejnil novou verzi programu pro řízení a správnu bezdrátových mikrofonů a zpětných odposlechů - Wireless Systems Manager 4.4.7.4

Nová verze přináší mimo jiné upozornění na změny v nastavených regionálních frekvencích, zachovává uložená nastavení i po provedení upgrade a umožňuje práci s konfiguračními soubory, které obsahují výsledky skenování frekvenčních pásem. Verzi 4.4.7.4 je možné stáhnout přímo z webových stránek sennheiser.czsennheiser.com pro Windows nebo macOS.


D 6000 na TV Prima

05. 06. 2020

Televize Prima ve svém novém studiu používá digitální bezdrátové mikrofony Sennheiser D 6000.

V nové budově TV Prima v Praze 10 běží veškeré zpravodajství na nejlepších bezdrátových mikrofonech Digital 6000. Zbrusu nové studio je vybaveno celkem 20 kanály D 6000 a bezdrátovými odposlechy Série 2000 IEM. Celou technologii studia zajišťovala společnost AVT Group.


Sennheiser a Extron společně

24. 04. 2020

Firmy Sennheiser a Extron se dohodly na podpoře stropních mikrofonů Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 v digitálních maticích řady Extron DMP Plus. Certifikované GCP drivery obsahují ovládání výstupní úrovně mikrofonu, MUTE funce, nastavení LED aj. Sennheiser poskytnul pro vytvoření driverů detailní informace i o nově chystaných změnách firmwaru, aby byla zajištěna maximální aktuálnost driverů. Integrovaný DSP Configurator Building Blocks pro Sennheiser TCC2 nabízí optimalizované nastavení přímo pro toto stropní mikrofonní pole. Více se lze dozvědět i přímo na stránkách firmy Extron.


Stojany na dezinfekční prostředky

20. 04. 2020

S radostí Vám oznamujeme, že König & Meyer neváhal a na nynější situaci zareagoval zařazením pěti nových stojanů na desinfekční prostředky do své výrobní řady.

Hodí se do jakýchkoli veřejných prostor jako jsou lékárny, obchody, zásilkové služby apod. Zkátka všude, kde denně proudí větší objem osob a tudíž je plošná desinfekce nezbytnou součástí každodenního režimu.

  • 80300 - Stojan na dávkovač, 102 x 91 mm
  • 80310 - Stojan s držákem na dávkovač, 102 x 65-102 mm
  • 80315 - Stojan s držákem na dávkovač XL, 120 x 65-102 mm
  • 80320 - Stojan na automatický dávkovač EURO 350/500/1000 ml
  • 80330 - Držák na zeď na dávkovač, 102 x 65 x 102 mm