Nová řada mikrofonních tyčí Ambient

26. 08. 2020

Německá firma Ambient Recording uvádí na trh novou řadu profesionálních mikrofonních tyčí - QP5. Tyče nahradí řadu QXS a z jejich názvu lze odvodit, že se jedná o kompaktní 5 dílné tyče (jako QXS) při zachování tuhosti tyčí QP.

Nová řada tyčí má proti stávajícím QXS navíc jednu vrstvu karbonových vláken pro zvýšení tuhosti, teflonový potah a plstěné vymezovací kroužky napuštěné silikonem pro plynulejší rozložení a složení tyče, vylepšené zámky segmenů a pojistku proti protáčení pro lepší údržbu. Vnitřní kabel je díky jiné koncovce bez letovacích míst. Současně přichází do prodeje i nový typ mikrofonního napáječe UMP 3.


Nová verze Control Cockpit

26. 08. 2020

Sennheiser vydal novou verzi programu na vzdálené řízení a správu konferenčních mikrofonů řady SL a TC - Control Cockpit.

Verze Control Cockpit 4.1.0 přináší možnost automatického nastavení úrovně Dante rozhraní stropního mikrofonu TeamConnect Ceiling, což zlepšuje vlastnosti mikrofonu v místnostech s vyšším hlukovým pozadím. Vícekanálový přijímač bezdrátových mikrofonů SpeechLine Multi Channel Receiver získává funkci Walktest, tedy test pokrytí signálu, dále detekci polohy vysílače (v nabíječce či mimo) a režim "mimo dosah".
Novou verzi si můžete stáhnout na stránkách Sennheiser.


Mikrofonní předzesilovač Neumann

15. 07. 2020

Ačkoliv značka Neumann, specializující se na studiové mikrofony, už v minulosti vyráběla špičkové předzesilovače ve formě zásuvných karet do mixážních pultů, nový předzesilovač V 402 je prvním samostatným kusem v její historii.

Studiový předzesilovač V 402 je určen pro zpracování 2 mikrofonních nebo nástrojových signálů v dokonalé kvalitě, zachovávající charakter každého mikrofonu či nástroje při dodržení linearity a zvukové čistoty. První pocity ze zvuku V 402 Vám přiblíží video se zvukovým inženýrem a producentem Axelem Reinemerem


Dezinfekce mikrofonů

11. 06. 2020

Péče o mikrofony je důležitá i v "nekoronavirové" době a nyní samozřejmě ještě více.

Připravili jsme pro Vás pár zásad pro čištění a dezinfekci mikrofonů a dalšího technického vybavení. Tyto zásady jsou samozřejmě platné i v běžném životě pro všechny předměty sdílené více osobami.
Článek "Hygiena a mikrofony" na webu Sennheiser.


Nová verze programu WSM

09. 06. 2020

Sennheiser uveřejnil novou verzi programu pro řízení a správnu bezdrátových mikrofonů a zpětných odposlechů - Wireless Systems Manager 4.4.7.4

Nová verze přináší mimo jiné upozornění na změny v nastavených regionálních frekvencích, zachovává uložená nastavení i po provedení upgrade a umožňuje práci s konfiguračními soubory, které obsahují výsledky skenování frekvenčních pásem. Verzi 4.4.7.4 je možné stáhnout přímo z webových stránek sennheiser.czsennheiser.com pro Windows nebo macOS.


D 6000 na TV Prima

05. 06. 2020

Televize Prima ve svém novém studiu používá digitální bezdrátové mikrofony Sennheiser D 6000.

V nové budově TV Prima v Praze 10 běží veškeré zpravodajství na nejlepších bezdrátových mikrofonech Digital 6000. Zbrusu nové studio je vybaveno celkem 20 kanály D 6000 a bezdrátovými odposlechy Série 2000 IEM. Celou technologii studia zajišťovala společnost AVT Group.


Sennheiser a Extron společně

24. 04. 2020

Firmy Sennheiser a Extron se dohodly na podpoře stropních mikrofonů Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 v digitálních maticích řady Extron DMP Plus. Certifikované GCP drivery obsahují ovládání výstupní úrovně mikrofonu, MUTE funce, nastavení LED aj. Sennheiser poskytnul pro vytvoření driverů detailní informace i o nově chystaných změnách firmwaru, aby byla zajištěna maximální aktuálnost driverů. Integrovaný DSP Configurator Building Blocks pro Sennheiser TCC2 nabízí optimalizované nastavení přímo pro toto stropní mikrofonní pole. Více se lze dozvědět i přímo na stránkách firmy Extron.


Stojany na dezinfekční prostředky

20. 04. 2020

S radostí Vám oznamujeme, že König & Meyer neváhal a na nynější situaci zareagoval zařazením pěti nových stojanů na desinfekční prostředky do své výrobní řady.

Hodí se do jakýchkoli veřejných prostor jako jsou lékárny, obchody, zásilkové služby apod. Zkátka všude, kde denně proudí větší objem osob a tudíž je plošná desinfekce nezbytnou součástí každodenního režimu.

  • 80300 - Stojan na dávkovač, 102 x 91 mm
  • 80310 - Stojan s držákem na dávkovač, 102 x 65-102 mm
  • 80315 - Stojan s držákem na dávkovač XL, 120 x 65-102 mm
  • 80320 - Stojan na automatický dávkovač EURO 350/500/1000 ml
  • 80330 - Držák na zeď na dávkovač, 102 x 65 x 102 mm


Německo ruší povinnou registraci bezdrátových mikrofonů

09. 04. 2020

V současné době, která se silně dotýká umělců i firem, zabývajících se produkcí a pronájmem AV techniky, přinášíme dobrou zprávu. Německý úřad pro správu vysílacích frekvencí (Bundesnetzagentur) zrušil stávající praxi povinné zpoplatněné registrace pro užívání bezdrátových mikrofonů v pásmu 470 - 608 MHz a 614 - 698 MHz. Uživatelé bezdrátových mikrofonů a IEM budou mít tedy (po uvolnění současných pandemických opatření) při koncertování v Německu o něco jednodušší život ..
Celá zpráva (GER).


Technická školení Neumann

02. 04. 2020

Ve spolupráci se Sennheiser SoundAcademy zahájil Neumann webová školení o základech mikrofonní technologie. V současné době nucené práce z domova tak máte možnost se naučit spoustu věcí, které použijete pro svoji práci nebo na vysvětlení problematiky Vašim zákazníkům.

První lekce je připravena na pátek 3. dubna od 8:30, 13:30 a 18:00 v anglickém jazyce. Lektor John McGregor Vám vysvětlí vše o studiových mikrofonech Neumann - od nejdůležitějších technických základů přes praktické rady a tipy na vhodné použití různých typů mikrofonů až po závěrečnou část věnovanou správné udržbě a péči o Vaše mikrofony Neumann.
Celou zprávu včetně odkazů na registraci na jednotlivá školení najdete na stránce https://en-de.neumann.com/webinars
Přejeme Vám optimismus v současných dnech a doufáme, že Vám je tato nabídka společnosti Neumann pomůže zpříjemnit.


Technická školení Sennheiser

30. 03. 2020

Sennheiser SoundAcademy nabízí semináře a produktová školení pro širokou veřejnost. Nabízená školení jsou zdarma a pokrývají spektrum od bezdrátových mikrofonů přes zvuk pro kamery až po speciální konferenční mikrofony.

Školení jsou určena pro uživatele výrobků Sennheiser z hudební oblasti, broadcast, filmového průmyslu i školství, včetně podnikové klientely. Živé prezentace začínají v 8:30, 13:30 a 18:00, aby byly dostupné celosvětově.
Podívejte se na celou nabídku na https://en-de.sennheiser.com/webinars
Zaregistrujte se a ihned se můžete zúčastnit nejbližšího školení. Přednášky probíhají převážně v angličtině, případně francouzštině a němčině. Pro nejbližší dva týdny jsou naplánována tato školení:
Installed sound and business solutions:
-          G4 best practice for installers and integrators
-          Beamforming microphones for meeting rooms
-          Campus-wide audio
-          SpeechLine Digital Wireless – the DECT approach
Live audio:
-          Microphone Basics
-          Wireless microphone basics: Theory I
-          Wireless microphone basics: Theory II
-          Digital wireless microphone transmission
-          An introduction to the Wireless Systems Manager software
-          Antenna system design
-          Digital 6000 live demonstration

Sennheiser SoundAcademy i Panter se těší na Vaši účast!

Celá zpráva (ENG).


Spolupráce firem Sennheiser a Bose Professional

14. 02. 2020

Na výstavě ISE 2020 v Amsterodamu byla ohlášena spolupráce firem Sennheiser a Bose Professional při řešení ozvučení jednacích a konferenčních místností. Výsledkem je komplet zahrnující stropní mikrofon Sennheiser TCC2 s automatickým sledováním řečníka, konferenční procesor Bose ControlSpace EX-440C s echocancellingem, stropní reproduktor a zesilovač PowerSpace P2600A. Výhodou je instalace mikrofonu a reproduktoru do stropu, čímž zůstává vzhled konferenční místnosti čistý a nerušený, přičemž poskytuje brilantní audio pokrytí.
Zasedací pořádek řečníka i posluchačů se může měnit, přednášející se dokonce může volně pohybovat, předávat slovo ostatním a stále bude „sledován“ mikrofonem. Sestava je optimalizována pro komunikaci se vzdáleným diskutujícím, kterému nabízí maximální kvalitu a řečovou srozumitelnost. Více o stropním mikrofonu  zde.
Celá zpráva (eng).