Nová funkce NanoLockitu - Logger!

06. 12. 2021

Ambient Recording doplňuje miniaturní timecode generátor NanoLockit o další funkci - Logger. Pomocí této funkce můžete označovat dobré nebo špatné záběry, což rozšiřuje použitelnost NanoLockitu i pro režiséry, obrazové editory nebo filmaře zabývající se dokumentární tvorbou. Funkce Loggeru je obsažena v poslední verzi firmware (v. 6.30) a můžete si ji tak doplnit i do Vašeho stávajícího NanoLockitu. Dále už potřebujete pouze software NanoLockit Logger (ke stažení pro Win i Mac). V rámci Adobe Exchange je přístupný i Premiere Lockit Panel (vyžaduje účet Adobe Creative Cloud). Návod k použití funkce Logger najdete na stránkách Ambient Recording.


Otevřená studiová sluchátka HD 400 PRO jsou zde

01. 12. 2021

Od 1. prosince přicházejí na trh nová sluchátka určená pro studiovou práci - Sennheiser HD 400 PRO. Jedná se o studiová referenční sluchátka, první v kategorii PRO v akusticky otevřeném provedení. Jsou výborná pro všechny práce v profesionálním zvukovém studiu - mixáž, střih i mastering. Mají neutrální podání zvuku, vyrovnanou frekvenční charakteristiku a výjimečně malé zkreslení i při vysokých hladinách akustického tlaku. Dodávají se včetně rovného i spirálového kabelu s příjemnými náušníky z veluru, které společně s odlehčenou konstrukcí sluchátek zajišťují vysoké pohodlí pro dlouhodobou práci.


Zobrazení stavu bezdrátových systémů Sennheiser na Allen & Heath

29. 11. 2021

Allen & Heath vydal dLive V1.9, nejobsáhlejší firmware pro mixážní pulty řady dLive. Jednou z užitečných funkcí je integrace bezdrátových systémů Sennheiser ew 300/500 a Série 2000/2050 přímo do pultu. Díky této funkci můžete sledovat důležité informace jako stav baterií, úroveň signálu nebo MUTE na obrazovce pultu prostřednictvím dLive Surface.
Kompletní informace Allen & Heath (ENG).


Nová verze WSM a firmware pro TCC 2

05. 11. 2021

Sennheiser vydal novou verzi programu pro řízení systémů bezdrátových mikrofonů Wireless Systems Manager (4.5.2) a novou verzi firmware pro stropní mikrofony TeamConnect Ceiling 2 (1.8.0/1.4.7). Nový WSM, vylepšující správu mikroportů a odstraňující některé nedostatky, si můžete ve verzi PC nebo Mac stáhnout na této stránce výrobce v sekci Download nebo na našich stránkách věnovaných programu WSM. Firmware pro TCC 2, dostupný na stránce výrobce, je rozdělený na  Sennheiser a Dante. Jelikož obsahuje i bezpečností zabezpečení, doporučujeme instalaci obou částí na všechny instalace  mikrofonů TCC 2. Během provádění upgrade v programu Control Cockpit se TCC 2 zobrazuje jako odpojený (off-line), po restartu elektroniky se opět automaticky přihlásí.


RYCOTE Shotgun Microphones! NOVINKA!!!

25. 10. 2021

Profesionální mikrofony, které kombinují přesný zvuk s jednou z nejnižších úrovní vlastního šumu v oboru! Oba tyto mikrofony nabízejí výkon stejný nebo lepší než mnohé z dražších profesionálních mikrofonů a zároveň nabízejí nižší úroveň vlastního šumu než téměř jakýkoli mikrofon stejné velikosti za vyšší cenu.
Superkardioidní mikrofony „polopušky“, elektretový kondenzátor, P-48V.
Skvělé mikrofony vhodné pro živé vysílání i nahrávání v terénu.
Mikrofony HC jsou dodávány pouze s pouzdrem.

HC-15 Ø-19mm; Délka 155mm, 90 g
https://pantershop.cz/index.php?id_product=3400747&rewrite=Mikrofon-HC-15-Shotgun&controller=product

HC-22 Ø-19mm; Délka 221mm, 100g
https://pantershop.cz/index.php?id_product=3400748&rewrite=Mikrofon-HC-22-Shotgun&controller=product


Částečné použití 700 MHz pásma povoleno!

01. 09. 2021

Máme dobrou zprávu pro uživatele starších bezdrátových mikrofonů - část pásma 700 MHz, tedy pásma C u mikroportů Sennheiser, můžete opět legálně používat. Český telekomunikační úřad po dlouhém váhání povolil užívání části frekvencí za předpokladu, že provoz nebude rušit služby mobilních sítí, které mají vyšší prioritu. Konkrétně se jedná o frekvence 733-758 MHz, v tabulce na webové stránce o využití frekvencí najdete i všechny ostatní povolené frekvence.


Naučte se perfektně ovládat mikroporty ew Digital!

27. 08. 2021

Sennheiser nabízí zdarma školení o nových bezdrátových mikrofonech evolution wireless Digital. Přihlašte se a seznamte se se všemi možnostmi tohoto nejnovějšího pofesionálního systému! Ve dvou lekcích (31. srpna a 14. září, pokaždé ve 12:30) se naučíte tyto mikroporty nejen perfektně ovládat, ale budete také vědět i o všech výhodách proti stávajícím bezdrátovým mikrofonům a dokážete těchto výhod využít při koncertu nebo vystoupení. Školení je interaktivní a můžete během něj přednášejícím klást doplňující otázky.
Zaregistrovat se můžete na tomto odkazu.
Školení probíhá v anglickém jazyce.


RYCOTE NANO SHIELD

20. 08. 2021

Společnost Rycote uvádí na trh perfektní sady větrných mikrofonních ochran Nano Shield.
Tento produkt byl navržen tak, aby poskytoval vynikající ochranu před větrem a akustickou průhlednost pro zachycení čistého zvuku. Tyto již kompletní sady obsahují multipatentované konstrukce včetně držáku - lyry, které jsou vhodnější pro lehčí mikrofony a montážní lišty s otočným ramenem. Dále nevyžaduje žádné nástroje k úpravám nebo výměně lyr.
Sady Nano Shield jsou také velmi univerzální s vyměnitelnými polovinami košů, které vám umožňují měnit velikost výměnou košů aniž byste museli kupovat celou novou sadu.
Nano Shield Kity jsou nejlehčí, nejmenší a nejmodernější sady větrné ochrany. Každá sada je kompletní a připravená k okamžitému použití po vybalení a je doplněna: dvěma polovinami košů magnetického zámku se šedými větrnými "ponožkami", Windjammer, mikrofonní montážní lištou „bez potřeby nářadí“ s dvojicí držáků (lyr), extra držáků (lyr), otočné rameno PCS s třecí brzdou, vyměnitelné 3/8" závitové uchycení pro otočné rameno (pro použití bez PCS spojek na tyčích nebo stojanech), ergonomická rukojeť PCS, kabel s krátkým XLR konektorem a vestavěným RF filtrem s přepínatelným 80Hz basovým filtrem (low-cut), 360° nastavitelný a oboustranný držák XLR, pár černých větrných "ponožek" navíc a ochranné pouzdro.

Sada obsahuje:

 • oba adaptéry pro otočné rameno
 • PCS konektory a 3/8 ”závit
 • Upevňovací tyč, otočné rameno a lyra „nejsou potřeba žádné nástroje“
 • Připojení se zkráceným XLR konektorem umožňuje delší mikrofony, aby se vešly do menších sad
 • Vestavěný RF filtr
 • Přepínatelný 80Hz low cut součástí sad
 • K dispozici jsou i verze 60Hz low cut a specializované stereo XLR konektory (prodávají se samostatně)
 • Kompaktní kabel XLR

https://pantershop.cz/index.php?controller=search&s=nano+shield


Sluchátka pro IEM na míru

26. 07. 2021

Špičková IEM sluchátka FA 500 Custom v sobě kombinují technologii Sennheiser TrueResponse® a na míru vyráběné odlitky Fischer Amps.

Bezdrátový monitoring vždy začíná u měniče. Jednopásmové systémy umístěné uvnitř ucha nabízejí přirozený, silný zvuk se všemi jemnými detaily. Naproti tomu vícepásmové systémy, u kterých se překrývají frekvenční pásma jednotlivých měničů, trpí problémy s fázovým posunem. Výsledkem je určitý kompromis v kvalitě zvuku, už i proto, že symetrické provedení měničů (BAs) má větší zkreslení než jednoduché dynamické měniče. Tyto problémy řeší Sennheiser technologií TrueResponse®, která v sobě zahrnuje precizně vyrobené širokopásmové měniče, pokrývající celé spektrum, s maximální dynamikou a minimálním zkreslením. Pro ideální pohodlí při poslechu nabízí Sennheiser možnost výroby dokonale padnoucích odlitků Fischar Amps se špičkovými sluchátky Sennheiser.

Jak získáte sluchátka FA 500 Custom?

 1. Stáhněte si objednávkový formulář.
 2. Nechte si v ušní laboratoři zhotovit 3D obraz (odlitek nebo sken) Vašeho ucha.
 3. Odlitek nebo naskenovaná data ve formátu .stl s vyplněným formulářem odešlete do Fischer Amps
 4. Vaše originální sluchátka budou vyrobena přesným 3D tiskem v termínu 2-3 týdny.
 5. Hotová FA 500 Custom dostanete poštou na Vaši adresu.
Kompletní popis FA 500 Custom (ENG).


Fantastický Micro Windjammer Rycote - AKCE!

16. 06. 2021

V dnešní době již i ty nejmenší kompaktní fotoaparáty umožňují pořizovat vysoce kvalitní video, ale pokud jste někdy zkoušeli natáčet venku, budete vědět, že vítr dokáže během několika sekund zničit Váš zvuk. Rycote nově nabízí fantastický Micro Windjammer! Snadno se instaluje a poskytuje ochranu před větrem typu „vše v jednom“ pro vestavěný mikrofon vaší kamery - pomáhá zachytit skvěle znějící zvuk i venku. Rycote Micro Windjammer je navržen tak, aby zabránil tomu, aby hluk větru ničil zvukové záznamy z Vaší kamery HDSLR, videokamery nebo kompaktního digitálního fotoaparátu. Je také kompatibilní s IPhone, iPad a většinou ostatních mobilních telefonů. Tento neocenitelný kousek soupravy pro všechny vaše venkovní nahrávky je praktický, snadno se vejde a po vyjmutí nezanechává žádné zbytky.
Nyní nabízíme Rycote Micro Windjammer 065546 - 30ks za akční cenu  260,- včetně DPH.


Nová generace bezdrátových mikrofonů - evolution wireless Digital

02. 06. 2021

Sennheiser uvádí na trh novou generaci bezdrátových mikrofonů pro profesionály - evolution wireless Digital. Systém pracuje v osvědčeném UHF pásmu a je vhodný pro kapely, divadla a konference.

ew Digital je moderní digitální systém přinášející nejvyšší kvalitu v dostupném segmentu. Od nejlepšího bezdrátového mikrofonního systému Digital 6000 bylo převzato ladění s pevnými odstupy frekvencí bez nebezpečí vzájemného rušení (tzv. equidistant grid). Podobně jako analogový systém ew G4 se nový ew Digital vyrábí v několika frekvenčních rozsazích s šířkou pásma 56 MHz, přičemž v každém pásmu můžete provozovat až 90 kanálů.
Bezkonkurenční dynamický rozsah 134 dB a vlastní kodek SePAC přináší špičkovou kvalitu přenosu zvuku bez šumu, se zanedbatelným zpožděním pouhých 1,9 ms. Dosah vysílače je 100 metrů, vysílač může pracovat 12 hodin při napájení Li-Ion akumulátorem nebo 8 hodin při použití alkalických AA baterií.
Úplnou novinkou je možnost ovládání systému až 16 propojených kanálů pomocí aplikace Smart Assist z mobilu nebo tabletu. Během několika vteřin tak naladíte kompletní systém a můžete hrát. Všechny parametry se ovládají z přijímače (ručně nebo aplikací), na vysílačích najdete pouze zapínací a MUTE tlačítko, informace se do vysílače předávají pomocí technologie BLE (Bluetooth Low Energy).
ew Digital přicházejí v obdobných setech jako stávající ew G4, prozatím v provedení se stacionárními (rackovými) přijímači. Mikrofonní hlavy i klopové a hlavové mikrofony jsou kompatibilní se systémem ew G4.


Subwoofer Neumann s technologií AES67

01. 06. 2021

Neumann.Berlin uvádí na trh novou verzi studiového subwooferu - KH 750 AES67. Jedná se o rozšířenou verzi úspěšného subwooferu KH 750 DSP, který díky LAN rozhraní slouží jako řídící jednotka studiových soustav monitorů řady KH.

Subwoofer KH 750 AES67 je díky integrovanému rozhraní AES67 ideální pro zpracování audio přenosů (Audio Over IP) ve stávajících sítích standardu AES67. Slouží totiž také jako převodník datových toků digitálního signálu ST2110/AES67 pro všechny analogové studiové monitory Neumann, tedy KH 120, KH 310 i KH 420. KH 750 AES67 nově přidává rozhraní AES67, přičemž zachovává všechny oceňované vlastnosti modelu KH 750 DSP - univerzální Bass Manager, analogové i digitální vstupy, 4 propojovací cesty a široké možnosti nastavení akustických vlastností. Je plně kompatibilní s digitálními standardy ST 2110 a ST 2022-7, používanými v moderním prostředí typu broadcast. Je také samozřejmě kompatibilní se standardem DANTE®. Díky těmto vlastnostem můžete pomocí KH 750 AES67 připojit všechny analogové monitory KH do spolehlivého digitálních prostředí redundantních sítí AES67.