Nový mikrofonní předzesilovač - FetHead Transformer

15. 03. 2023

Holandský výrobce Triton Audio rozšířil svoji nabídku nízkošumových kompaktních předzesilovačů o typ FetHead Transformer. Stejně jako ostatní typy FetHead slouží novinka ke zvýšení úrovně signálu páskových a dynamických mikrofonů, obzvláště při použití delších mikrofonních kabelů. Použití vestavěného transformátoru s niklovým jádrem a speciálním vinutím dodá zvuku teplý a plný zvuk, který znáte ze špičkových studiových předzesilovačů, kompresorů a ekvalizérů. Tyto komponenty totiž také využívají transformátorové obvody a ty mimo jiné způsobí jemné harmonické zkreslení, které je velice příjemné pro lidské ucho.
FetHead Transformer bude k dispozici koncem března.


USB mikrofon pro podcasty

14. 03. 2023

Potřebujete něco sdělit ostatním na síti? Stačí pouze zapojit jediný konektor, na mikrofonu nastavit potřebnou hlasitost, a... jste online. Mikrofon Sennheiser Profile USB Mic je ideální pro podcasty a streaming. Kvalitní mikrofonní kapsle odvozená z nejlepších vokálních mikrofonů Sennheiser zajistí dokonalý zvuk. Nepotřebujete žádný software ani mixážní pult. Součástí dodávky je stolní stojánek, ve verzi Profile USB Set i nastavitelné rameno pro upevnění na stolní desku.
Jednoduché připojení přes USB-C do PC, tabletu nebo mobilu bez dalšího napájení. Kardioidní charakteristika pro kvalitní zvuk s potlačením hluku okolí, Nastavení citlivosti, tlačítko MUTE a možnost připojení sluchátek. Kvalita Sennheiser. Co víc ještě potřebujete?


Nový mixážní pult pro Livestreaming - Yamaha AG08

13. 02. 2023

Společnost Yamaha  představila  koncem ledna 2023  nový mixážní pult AG08,  koncipovaný  jako All in-One řešení pro  Live streaming, neboli živé streamování.

Jedná se o nejlépe vybavený model v této řadě streamovacích konzolí, který staví na základních funkcích nedávno uvedené druhé generace modelů AG .  Do výbavy dostal  několik  nových funkcí, díky nimž jsou živá vysílání uživatelů profesionálnější.Co je tedy na AG08 nového? Přidává šest zvukových padů, které umožní vkládat oblíbené zvukové efekty a okamžitě je začlenit do vašeho živého vysílání.  AG08 obsahuje pět DSP efektů, včetně nově instalovaného měniče hlasu a efektů delay, které lze nastavit nezávisle na dalším kanále prostřednictvím nastavení parametrů v aplikaci AG08 Controller. Kromě toho má kanál 1 čtyři tlačítka předvoleb efektů, které můžete měnit za běhu a přidávat tak všestranné ovládání, zvláště pak pro aplikace s mluveným slovem a živá vystoupení. AG08 přidává také funkci Priority Ducker a Maximizer  Je zde také několik inovací v oblasti směrování signálu zvuku . AG08 umožňuje, aby signály z více aplikací na PC připojeném přes USB nebo analogové linkové vstupy byly individuálně přiřazeny třem faderům pro kanál 3/4, 5/6 nebo 7/8. To umožňuje uživatelům fyzicky ovládat hlasitost v reálném čase během živého streamování pro aplikace se složitější produkcí nebo nastavením.
Stejně jako menší model AG06MK2, tak i AG08 má dva mikrofonní vstupy s phantomovým napájením pro kondenzátorové mikrofony, kdy mohou uživatele snadno streamovat s ASMR mikrofony s nastavením panoramy doleva a doprava nebo dosáhnout stejného efektu mezi dvěma vstupy na aplikaci AG08 . Kromě toho jsou k dispozici dva nezávislé kanály pro odposlech do sluchátek pro případy, kdy vysílají dva lidé.


Nové verze software MA 1

08. 02. 2023

Neumann.Berlin uvolnil novou verzi programu pro automatickou kalibraci studiových monitorů MA 1 - Automatic Alignment prostřednictvím měřicího mikrofonu MA 1. Verze 1.6.2 nyní umožňuje přímé porovnání zvuku ručního nastavení monitorů, převzatého z pozice přepínačů na zadní stěně, se zvukem po automatické kalibraci. Zároveň je možné provést okamžité nastavení náhradního monitoru, například při poškození stávajícího, bez nutnosti další kalibrace. Kromě toho získal MA 1 - Automatic Alignment tyto nové vlastnosti:

 • kompatibilita s macOS 13
 • zlepšení linearity frekvencí pod 25 Hz
 • analýza síťových konfigurací a instrukcí pro AES67
 • vylepšení spolupráce se zařízeními standardu AES67
Novou verzi programu si můžete stáhnout na webu Neumann pod heslem pro vaši instalaci programu MA 1 - Automatic Alignment.


Pozvánka na veletrh ISE v Barceloně

20. 01. 2023

Vážení zákazníci,

dovolujeme si Vás pozvat na veletrh konferenční a zvukové techniky ISE 2023, který se koná v termínu 31. ledna - 3. února ve španělské Barceloně. Z námi zastupovaných značek doporučujeme zejména návštěvu těchto stánků, na kterých se seznámíte s novinkami pro letošní rok:
Sennheiser - 3C600
Neumann (Merging Technology) - 7F630
Kőnig&Meyer - 7D650
Fohhn - 7B475
Yamaha - 3E150
Pro získání vstupenky můžete použít tento formulář na stránkách Sennheiser.

Těšíme se na setkání v Barceloně!


Nová verze Dear Reality Monitor

18. 01. 2023

Dear Reality, divize Sennheiser zabývající se prostorovým zvukem neboli immersive audio, představila novou verzi dearVR MONITOR a balíček IMMERSIVE BUNDLE, kombinující dva výkonné pluginy pro urychlení práce při mixáži zvuku v prostoru. Nová verze 1.13 mimo jiné přináší čtyři nové sluchátkové profily, manažer licencí a podporu Pro Tools® M1 Native.
Celou zprávu si můžete přečíst na webu sennheiser.com (ENG).


Prodloužení otvírací doby

28. 11. 2022

Vážení zákazníci,
protože víme, že pro některé z Vás není jednoduché nás navštívit během standardní pracovní doby, prodloužili jsme pro Vás otvírací dobu ve čtvrtek až do 6 hodin večer. Věříme, že Vám tato úprava udělá radost, protože se týká jak servisního a obchodního oddělení tak i výdeje našeho e-shopu Pantershop. Změna platí od 1. prosince, tedy již tento čtvrtek se na Vás budeme těšit i večer.
Zároveň zkracujeme páteční otvírací dobu do 15:00.

Otvírací doba Panter:
Po  8:30 - 12:00 13:00 - 16:00
Út  8:30 - 12:00 13:00 - 16:00
St  8:30 - 12:00 13:00 - 16:00
Čt  8:30 - 12:00 13:00 - 18:00
Pá  8:30 - 12:00 13:00 - 15:00


Chcete dostat sluchátka Neumann?

21. 11. 2022

Chcete dostat úplně zadarmo špičková sluchátka Neumann NDH 20? Stačí pouze jediné - koupit si studiový mikrofon Neumann U 87 Ai v provedení Studio Set (včetně pružného držáku neboli "pavouka")! V dalším kroku se zaregistujete na stránce Neumann, kde uvedete mimo jiné číslo faktury a výrobní číslo mikrofonu. A potom už pouze čekáte, až k vám dorazí sluchátka, se kterými konečně uslyšíte všechny jemné nuance Vaší nahrávky.
Akce platí pro mikrofony zakoupené mezi 15.11.2022 až 31.12.2022 u autorizovaných prodejců Neumann.


Rychlejší trasa do Pantera

25. 10. 2022

Vážení zákazníci,
z důvodu dlouhodobého omezení provozu na křižovatce ulic Antala Staška a Na Strži vám doporučujeme použít alternativní trasy při příjezdu autem (viz náhledy mapy). Pokud k nám jedete MHD, doporučujeme trasu tramvají do zastávky Dvorce a odtud autobusem 134 do zastávky Na Planině. Vyhnete se tak dlouhému čekání na hlavní křižovatce.
Těšíme se na Vaši návštěvu.


RYCOTE Pencil Microphones! NOVINKA!!!

11. 10. 2022

V návaznosti na design kapsle a předzesilovače s nízkým vlastním šumem HC-15HC-22 mikrofonů přidal Rycote do svého portfolia řadu kompaktních tužkových kondenzátorových mikrofonů - CA-08SC-08 a OM-08. Tyto mikrofony nabízejí superkardioidní, kardioidní a nebo všesměrovou charakteristiku, které poskytují podobnou tonální kvalitu v celé řadě mikrofonů Rycote. Tyto tři mikrofony jsou k dispozici jako samostatné mikrofony nebo spárované stereo páry (s přesností 0,5 dB).

Stejně jako HC-15HC-22 mikrofony mají všechny tužkové mikrofony kvalitní elektretové (kondenzátorové) kapsle a špičkový předzesilovač v mosazném pouzdru. Mají také pozlacené konektory Neutrik XLR a jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči RF rušení bezdrátových mikrofonů. Všechny tyto mikrofony jsou navrženy a vyráběny v Rycote ve Velké Británii. 

Vlastnosti:

 • Profesionální kvalita vysílání a individuálně vyladěná zadní elektretová kapsle
 • Vynikající nízkofrekvenční odezva
 • Kompaktní design
 • Obvody s ultranízkým šumem
 • Sofistikované RF stínění
 • Nízká spotřeba
 • Pozlacený konektor Neutrik XLR
 • Aktivní in-line RF filtr
 • Jemně vyladěné mechanické RF stínění
 • Důkladně testováno proti digitálním bezdrátovým systémům a vysílačkám
 • Předzesilovač vyrobený z nerezavějící opracované mosazi – nízká impedance pro zajištění nejlepší možné kvality a dlouhotrvající RF stínění
 • Kapsle vyrobena z lehkého opracovaného hliníku
Součástí balení mikrofonů CA-08SC-08OM-08 je pevné pouzdro, klipsna Rycote a 5 cm větrná ochrana. 


Mikrofon TLM 102 v bílém provedení

07. 10. 2022

Neumann.Berlin zahájil výrobu speciální verze oblíbeného mikrofonu TLM 102 pro domácí studia. Nová limitovaná edice TLM 102 White Edition se může stát ozdobou právě vašeho studia, ať streamujete příspěvky na web, vytváříte podcasty nebo jste králem či královnou na Twitchi - vždycky oceníte kombinaci špičkové techniky a nenápadné elegance. TLM 102 White Edition se dodává v lesklém bílém provedení včetně pružného držáku a vyrobeno bude přesně 1000 kusů - tak nepromeškejte příležitost!


Nový firmware pro SLDW

22. 09. 2022

Sennheiser vydává nový firmware pro bezdrátové systémy SpeechLine Digital Wireless. Nová verze zlepšuje chování ručních i kapesních vysílačů v režimu MUTE a opravuje další drobné nedostatky. Z důvodu zajištění kompatibility a bezproblémové funkce všech systémů SLDW výrobce doporučuje provést upgrade u všech používaných jednotek.
Upgrade se provádí pomocí řídicího programu Sennheiser Control Cockpit, rackové a nástěnné přijímače používají jinou verzi firmware (viz záložka Support):
rackový přijímač SL Rack Receiver
nástěnný přijímač SL Multi-Channel Receiver