Nový firmware pro SLDW

22. 09. 2022

Sennheiser vydává nový firmware pro bezdrátové systémy SpeechLine Digital Wireless. Nová verze zlepšuje chování ručních i kapesních vysílačů v režimu MUTE a opravuje další drobné nedostatky. Z důvodu zajištění kompatibility a bezproblémové funkce všech systémů SLDW výrobce doporučuje provést upgrade u všech používaných jednotek.
Upgrade se provádí pomocí řídicího programu Sennheiser Control Cockpit, rackové a nástěnné přijímače používají jinou verzi firmware (viz záložka Support):
rackový přijímač SL Rack Receiver
nástěnný přijímač SL Multi-Channel Receiver


MKE mini - mikrofon pro prezentace

19. 09. 2022

Sennheiser uvádí miniaturní mikrofon, ideální pro přednášky a prezentace.

Mikrofon MKE mini zrychlí a zjednoduší vaši technickou přípravu na přednášku nebo prezentaci. Každý kdo někdy přednášel, ví, že připravit mikrofon, schovat přívodní kabel a uchytit mikrofon na správné místo trvá určitý čas a špatné umístění mikrofonu může zkazit celou prezentaci. MKE mini tyto problémy odstraňuje, stačí pouze zapojit mikrofon do vysílače a zavěsit na šňůrku, kterou si dáte kolem krku. MKE mini je odvozen ze špičkového typu MKE 2 a má špičkové akustické parametry i vysokou odolnost proti vlhkosti a potu.


Pozvánka na veletrh IBC 2022

06. 09. 2022

Dovolujeme si Vás pozvat na mezinárodní veletrh IBC 2022, který se opět koná na výstavišti RAI v Amsterodamu ve dnech 9. - 12. 9. Na stánku Sennheiser/Neumann, umístěného tradičně v hale 8, stánek D 50, se můžete detailně seznámit s posledními novinkami - digitálními mikroporty vyšší třídy ew DX nebo miniaturními nástrojovými mikrofony Neumann MCM a poslechnout si špičková otevřená studiová sluchátka Neumann NDH 30 i „velké“ dvoupásmové studiové monitory Neumann KH 150 při práci s aplikacemi Dear Reality - dearVR MIX, dearVR MONITOR, dearVR SPATIAL CONNECT VR a dearVR PRO.
Celá zpráva (ENG).


Černá verze sluchátek Neumann NDH 20

22. 08. 2022

Na základě četných požadavků ze strany profesionálů v oboru zvuku připravil Neumann.Berlin speciální edici studiových sluchátek NDH 20 v černém provedení.

Sluchátka mají stejné špičkové parametry jako standardní stříbrná verze - výborné odstínění od okolního prostředí, které dovoluje nerušenou práci v hlučném prostředí a nabízí studiovou úroveň poslechu na festivalech, v hudební produkci, doma nebo na cestách. Jediným rozdílem kromě barvy je vnitřně symetrizovaný kabel, stejný jako u nových otevřených NDH 30. Kromě toho mají sluchátka výraznější označení levé a pravé mušle.
Verze NDH 20 Black Edition se bude dodávat pouze na zakázku, nejedná se o standardní položku.  Cena je stanovena na 13750 Kč.


Legendární mikrofon se vrací - Neumann M 49 V

01. 08. 2022

Neumann.Berlin začíná opět vyrábět legendu mezi studiovými mikrofony - elektronkový M 49 V!

M 49 je jedním z těch mikrofonů, které v 50 letech změnily způsob práce ve studiu a staly se etalony pro nahrávání blues, jazzu, popu i klasiky. Když posloucháte nejlepší nahrávky legendárních umělců jako je Miles Davis, Aretha Franklin nebo Barbra Streisand anebo současných nejlepších hlasů jako Adele, slyšíte záznam z M 49. Zvukoví mistři stejně jako umělci schraňují tyto mikrofony jako vzácný poklad a pokud jsou majiteli originálních verzí, mohli by je okamžitě prodat za desetisíce Euro.
Mnoho let technici Neumann vyvíjeli mikrofon, který bude po akustické stránce naprosto identický s původní verzí a mikrofon M 49 V je tak ojedinělý v mnoha ohledech. Jeho výroba vyžaduje velice pečlivou ruční práci, přičemž dostupnost klíčových součástek, jako jsou například triodové elektronky, je omezená. I to je důvod, proč je možno vyrobit pouze 25 kusů za měsíc.
Pokud si tedy tento skvělý mikrofon chcete dopřát, připravte se na dlouhé čekání, nicméně odměna bude sladká.


Nová verze Wireless Systems Manager

29. 06. 2022

Sennheiser uvolnil novou verzi software pro monitoring a řízení velkých bezdrátových systémů - WSM 4.5.3. Nová verze mimo jiné umožňuje jednodušší tvorbu nových scén (kliknutím na ikonu + vpravo vedle aktuálních scén), libovolné uspořádání sloupců v sekci Professional Setup, popisky pod funkčními ikonami (konečně!) nebo vlastní nastavení rozměrů frekvenčních i přehledových tabulek. Jelikož verze 4.5.3 obsahuje i opravy známých chyb, doporučuje se provést upgrade všech instalací, zejména v prostředí velkých bezdrátových systémů v divadlech a televizních studiích.
Novou verzi si můžete stáhnout na stránkách výrobce www.sennheiser.com/wsm nebo na stránce věnované funkcím programu WSM.


Nová funkce Smart Assist

17. 06. 2022

Mobilní aplikace Smart Assist, určená pro řízení digitálních bezdrátových mikrofonů ew Digital, dostává novou funkci. Při skenování volných frekvencí si můžete vybrat, ve které zemi se právě nacházíte a aplikace po analýze volných frekvencí ponechá pouze ty, které můžete v dané zemi legálně použít bez nutnosti hrazení poplatků za užití frekvence. Tato funkce je obsažena ve verzi 97983 (květen 2022) a novější.


Nová řada digitálních mikroportů - ew DX

08. 06. 2022

Sennheiser na veletrhu InfoComm 2022 slavnostně odhalil novou řadu digitálních bezdrátových mikrofonů - evolution wireless DX

Nová řada ew DX využívá technologii ew Digital a je proto plně kompatibilní se stávající řadou ew D. Jelikož se jedná o vyšší řadu, má proti ní řadu rozšíření. K řízení ew DX můžete použít nejen aplikaci Smart Assist, ale protože ew DX má standardní konektor LAN, tak také software pro správu rozsáhlých bezdrátových systémů - Wireless Systems Manager nebo software pro firemní a vysokoškolské komplexy - Control Cockpit. Mezi vlastnosti systém ew DX patří například:

  • laditelná šířka pásma 88 MHz
  • až 146 současně provozovaných kanálů v jednom rozsahu (293 kanálů v režimu LD)
  • 4 kanálový přjímač (19" šířka v racku) nebo 2 kanálový přijímač (poloviční 9,5" šířka v racku)
  • verze s rozhraním Dante
  • informační displeje na vysílačích (technologie e-ink)
První část nové řady bude k dispozici koncem roku 2022, druhá část ve 2. pololetí 2023.
Kompletní informace (ENG)


Přímý konektor v mikrofonních tyčích

17. 05. 2022

Ambient doplňuje do své nabídky rovný vývod vnitřního kabelu v mikrofonní tyči. Konektor tak bude ukončen přímo ve spodní koncovce tyče a nabídne jednodušší zapojení v některých situacích na place (např. připojení Plug-On vysílačů, neboli "kostek").
Přímé ukončení kabelu se bude dodávat jako součást tyče s kabelem i samostatně jako kabelový set pro montáž do tyče.


Nová verze software pro měřicí mikrofon MA 1

11. 05. 2022

Neumann.Berlin uvolnil novou verzi software na kalibraci studiových monitorů řady KH.

Software Automatic Monitor Alignment ve spojení s měřícím mikrofonem MA 1 zajišťuje dokonale shodnou amplitudu a fázovou korekci reproduktorů a poskytuje precizní a věrný poslech všech monitorů KH (analogové verze prostřednictvím KH 750 DSP). Software ve verzi 1.4 mimo jiné nabízí možnost editace uložených měření bez opakované kalibrace, přehlednější prostředí a Bass Management Bypass. Verzi pro Windows 10 i pro Mac si můžete stáhnout na webu Neumann.Berlin po zadání názvu MA 1.


PRO LIGHT + SOUND 2022

05. 05. 2022

Po dvouleté nucené přestávce kvůli Covid 19 se ve dnech 26.-28.4. 2022 konal ve Frankfurt nad Mohanem tradiční Prolight + Sound a Panter s.r.o. byl opět u toho. Veletrh k našemu překvapení trochu „zhubnul“, ale i tak toho bylo mnoho k vidění.

S velkou radostí a očekáváním jsme navštívili stánek našeho dodavatele König & Meyer. Stánek byl krásně naaranžovaný, přehledný a k našemu překvapení ještě s mnoha novinkami, které představíme později. Jako malou ochutnávku z připravovaných novinek můžeme zmínit stůl pro DJ KaM 12170, který má polohovatelnou desku a dá se jednoduchým a rychlým způsobem nastavit nebo složit a přenést na místo, kam právě potřebujete. Dále magnetické držáky KaM 19708, které jsou variabilní a můžete je nastavit dle Vašich potřeb na tablet nebo telefon a připnout na notový pult nebo třeba na lednici a mikrofonní stojan KaM 20125 pro vysoké lidi. Nejen na tyto novinky se v našem sortimentu můžete brzy těšit.   

Sennheiser, bohužel podobně, jako někteří jiní výrobci mikrofonů letos na veletrhu nevystavovali.
 

Budeme se těšit zase v dubnu 2023!


Studiová sluchátka Neumann v otevřeném provedení

28. 04. 2022

Po úspěšných studiových sluchátcích NDH 20 uvádí Neumann.Berlin variantu s akusticky otevřeným provedením - nová NDH 30

Zatímco stávající NDH 20 poskytují dokonalé odstínění od okolí a umožňují pracovat na špičkové úrovni Neumann i v hlučném prostředí, otevřená NDH 30 jsou precizním nástrojem přinášejícím všechny možnosti otevřených akustických systémů s dosud neslyšenou dokonalostí.
Díky špičkovému zvuku jsou NDH 30 ideální volbou pro mixáž i mastering. A díky výjimečnému pohodlí při dlouhodobém poslechu jsou také výborná pro vysoce přesný střih. Akustické systémy mají zcela novou konstrukci vyznačující se rychlou přechodovou odezvou, suchými basy, středy bez jakéhokoliv zabarvení a průzračnými výškami.Pro eliminaci přeslechů se NDH 30 dodávají s vysoce kvalitním kabelem s vnitřní symetrizací, jehož kvalita se projeví zejména ve středním pásmu stereofonního panoramatu.