Společnost Panter s.r.o. dováží a výhradně zastupuje od r. 1992 profesionální a spotřební zvukovou techniku Sennheiser a Neumann, postupně převzala zastoupení dalších významných značek v tomto oboru. Zabývá se převážně velkoobchodní činností. Dlouholeté zkušenosti využívá v návrzích zvukových instalací a systémů a zajišťuje vlastní servis dovážených výrobků.


 Bezdrátový systém Sennheiser zabezpečuje perfektní ozvučení pro 700 míst v hledišti. Od letošního března využívá Státní Opereta Drážďany dvacet dvoukanálových přijímačů EM 6000 instalovaných do velkých 19” racků. Vybavení operety obsahuje 40 kapesních vysílačů SK 6000 s miniaturními mikrofony Sennheiser MKE 1.
 Kromě 40 vysílačů SK 6000  je zde navíc k dispozici dalších osm ručních vysílačů Sennheiser SKM 6000 osazených superkardioidní mikrofonní hlavou Neumann KK 205. Přijímače EM 6000  mají šířku pásma 244 MHz; ve Státní Operetě Drážďany, vysílače operují v rozsahu 630-714 MHz..
Vysílače využívají výkonné Li-Ion akumulátory nabíjitelné v šesti nabíjecích konzolích L 6000. Tato 19” racková jednotka je vybavena čtyřmi nabíjecími moduly pro BA 60 a BA 61 a proces nabíjení je možné sledovat na připojených síťových monitorovacích zařízeních. Optimální přehled je zaručen vlastním softwarovým systémem Sennheiser Wireless Systems Manager (WSM). WSM uživatelské rozhraní je zobrazováno na dvou obrazovkách bezdrátových konzolí a s dalším zobrazením na obrazovkách FOH konzolích.
Všech 40 digitálních bezdrátových kanálů je běžně využito během každého představení. Dvoukanálové přijímače jsou propojeny se šesti anténami přes anténní rozbočovač. Čtyři směrové antény Sennheiser jsou rozmístěny ve velké hale (dvě na pódiu, dvě v hledišti); další dvě antény jsou nainstalovány ve foyer a mohou být aktivovány kdykoli speciálně navrženým rozbočovačem, který Sennheiser vyrobil konkrétně pro divadlo Státní Operety. Přijímače EM 6000 jsou napojeny na běžné UHF antény neboť jsou vybaveny anténními filtry schopnými frekvenční selekce přijímaných signálů.   

Nekompromisní zvuková kvalita “Audiosignál se po divadle pohybuje kompletně v digitální kvalitě, od A/D převodníků na pódiu až po výkonové zesilovače". vysvětluje zvukový mistr Clemens Wannemacher, který je šéfem zvukové techniky ve Státní Operetě Drážďany. Nový systém Sennheiser Digital 6000 je digitálně připojen rozhraním AES/EBU. Analogové výstupy přijímačů jsou propojeny se systémem a každý zvukový výstup je samostatně monitorován sluchátkovým výstupem.  Clemens Wannemacher je vysoce nadšen zvukovou kvalitou systému Digital 6000. Pro dokreslení přenosových vlastností tohoto systému zazvonil zvukový mistr svazkem klíčů přímo před mikrofonní kapslí u kovové desky dveří. Snímání a zpracování tohoto zvuku je mimořádně nesnadné a zvukový mistr jej považuje za vrcholný test kompandérů bezdrátového systému. Nový bezdrátový systém Sennheiser je vybaven špičkovým kodekem SeDAC užívaným také v nejvyšší řadě mikrofonů Digital 9000.
Clemens Wannemacher si pochvaluje rozhodnutí osadit vysílače kapslemi Neumann KK 205. Dle jeho názoru tato kombinace poskytuje nejlepší výsledky, které kdy v tomto divadle docílili. V Drážďanském divadle operety vyměnili používaný digitální bezdrátový mikrofonní systém konkurenční značky po pouhých třech letech provozu. Výměna proběhla krátce po skončení divadelní sezóny a zvukový mistr Clemens Wannemacher si pochvaluje: Staré vybavení jsme vyjmuli z 19“ racků a připojili Sennheiser systém, zapnuli a vše začalo okamžitě fungovat bez potřeby něco dolaďovat nebo nastavovat.  
Zvukový mistr uvádí i další pozitivní zkušenosti s novým systémem a praktickými zkušenostmi se systémem Digital 6000. Například používání akumulátorů je velmi jednoduché díky možnosti monitorovat průběh nabíjení a také díky více než šestihodinové operační době vysílačů na jedno nabití. Máte vždy detailní přehled o zbývající kapacitě akumulátorů všech mikrofonů na scéně nebo mimo ni.  Wannemacher se také zmínil o vynikající spolupráci a služeb Sennheiser pro zákazníky: jsme velmi spokojeni s podporou, kterou nám Sennheiser poskytuje, například při městské akci „Noc divadel“ a programech s tím spojených jsme potřebovali velké množství náhradních battery packů. Ve velmi krátké době, na pouhý telefonický dotaz nám byly zapůjčeny na víkend bez dlouhých řečí, což považuji za vynikající. Jejich podpora je prostě unikátní.
 


 
 

Přenosový vůz HD picturesound

 

Volná místa u nás

 
 Sennheiser electronic GmbH & Co. KG, jeden z největších světových výrobců profesionální a spotřební zvukové techniky byl založen v červnu 1945 jako podnik na výrobu mikrofonů a sluchátek. V roce 1957 vyvinul první bezdrátový mikrofon na světě, který byl uveden pod názvem "mikroport", dnes je firma největším výrobcem bezdrátových mikrofonů na světě. Kromě toho vyrábí konferenční a průvodcovské systémy, letecká sluchátka a headsety k PC i pro callcentra.

Sennheiser

Georg Neumann GmbH je výrobcem světoznámých kondenzátorových mikrofonů - velkomembránových, miniaturních modulárních i špičkových zpěvových. Značka Neumann je symbolem pro nekompromisní kvalitu zvuku a mikrofony této značky se používají v nejlepších studiích zaměřených pro nahrávání vážné, filmové i moderní hudby. Mikrofonní hlavy Neumann se také používají u nejlepších bezdrátových mikrofonů Sennheiser. Od roku 2010 je Neumann také výrobcem monitorů pro studiové použití.

Neumann

Tradice společnosti Yamaha Corporation sahá až do roku 1887. Firma se v současnosti řadí mezi největší světové výrobce audio / video produktů a hudebních nástrojů. Výrobky a služby Yamaha jsou uznávány po celém světě pro svou vynikající kvalitu, konstrukci, technologie i řemeslné zpracování.

Yamaha

Quadral

König & Meyer GmbH & Co. KG více než 50 let dodává po celém světě jedny z nejkvalitnějších produktů pro muzikanty - mikrofonní stojany, notové pulty, stojany na hudební nástroje, stojany na reproduktory, světla i plazmy, lampičky a veškeré příslučenství. Většina produktů je vyráběna s naprostou přesností pomocí laserových zařízení, což zaručuje vysokou kvalitu a vynikající úpravu použitých materiálů.

König & Meyer

Firma Rycote Ltd. vyrábí příslušenství k mikrofonům a kompletní systémy větrných ochran mikrofonů jako jsou Zeppeliny, Softie, antivibrační držáky, kamerové držáky a adaptéry nebo mikrofonní tyče. Produkty Rycote jsou určeny pro profesionální i amatérské mikrofony a vestavěné mikrofony camcorderů.

Rycote

Německá firma Ambient Recording je výrobcem velmi kvalitních mikrofonních tyčí, filmových bezdrátových klapek a profesionálního kamerového příslušenství. Všechny výrobky firmy Ambient Recording se vyznačují výborným poměrem mezi cenou a kvalitou a právem tvoří podstatnou část vybavení většiny profesionálních  televizních či filmových produkcí.

Ambient Recording

Fohhn Audio AG je německý výrobce ozvučovacích reprosoustav - přenosných reproduktorů nejvyšší kvality pro tiskové konference nebo ozvučení velkých objektů jako jsou letiště, výstavní haly a fotbalové stadiony. Dále vyrábí elegantní 100V reproduktory, PA sestavy s pasivními i aktivními subwoofery s digitálními zesilovači včetně digitálního procesingu a řadu luxusních řečnických pultů ADESSO.

Fohhn

Sound Devices

Sound Devices

Nagra Kuldeski SA je jedním z nejslavnějších jmen v oblasti záznamu zvuku. Firmu založil v roce 1952 ve Švýcarsku polský inženýr Kudelski a brzy vytvořil nejslavnější reportážní magnetofony všech dob. Legendární typy NAGRA III a NAGRA IV nebyly co do spolehlivosti, kvality záznamu a přesnosti provedení nikdy překonány. Nagra byl také jediný magnetofon, který hrál na palubě vesmírné lodi Apollo na Měsíci. Později se firma zaměřila na digitální kódování televizního satelitního vysílání NAGRAVISION. Dodnes vyrábí také přístroje pro záznam zvuku, dnes již samozřejmě v digitálním provedení, ale stále s pověstnou švýcarskou kvalitou pod tradiční značkou NAGRA AUDIO.

Nagra

Audio Developments Ltd. vyrábí vysoce kvalitní profesionální mixážní pulty a je specialistou na přenosné pulty studiové, exteriové, ENG a pulty pro spolupráci s laptopem. Tyto pulty se často používají v televizním a filmovém průmyslu pro svoje kompaktní rozměry, špičkovou kvalitu zvuku a možnost napájení z baterií i externího zdroje.

Audio Developments

Schulze-Brakel Schaumstoffverarbeitungs GmbH je největším výrobcem mikrofonních molitanových větrných ochran s potiskem (loga) a plastových identifikátorů na mikrofony s potiskem (loga) určených na profesionální nasazení.

Schulze - Brakel

TritonAudio

VDB Audio

V roce 2012 firma Panter spol. s r.o. navázala spolupráci se společností AETA. AETA Audio Systems je francouzským průkopníkem a výrobcem na poli přenosných audio rekordérů, mixážních pultů a dále i sofistikovaných audio kodeků optimalizovaných pro celou řadu médií a přenosových infrastruktur. V současné době se firma Panter zaměřuje zvláště na prvně zmiňovaný segment – přenosné audio rekordéry a mixážní pulty.

AETA

 
 
X 320 e965 EM 2050 EM 3732 Momentum MKH 8000 SK 5212
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish ⇄ AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
Detect language » Czech
 
 
 
 
 
© PANTER s.r.o. 2018 | Všechna práva vyhrazena | All rights reserved
Připoj se na:  Sennheiser Czech Republic & Slovakia   Sennheiser.cz Youtube