Společnost Panter s.r.o. dováží a výhradně zastupuje od r. 1992 profesionální a spotřební zvukovou techniku Sennheiser a Neumann, postupně převzala zastoupení dalších významných značek v tomto oboru. Zabývá se převážně velkoobchodní činností. Dlouholeté zkušenosti využívá v návrzích zvukových instalací a systémů a zajišťuje vlastní servis dovážených výrobků.


 Londýnská výstava “You Say You Want a Revolution? Records & Rebels 1966 – 1970”Koncert Woodstock a vzpoura mladých ve 14.1 a 8.1 kanálech.Výstava “You Say You Want a Revolution? Records & Rebels 1966 – 1970” pořádaná v prostorách Victoria and Albert Museum (Cromwell Road, London SW7 2RL), je sestavena z několika expozic.
 Přiblížíme si dvě z nich - Woodstock Music & Art Fair - se vrací ke koncertu, který oficiálně patří ke klíčovým okamžikům v historii hudby (dle časopisu Rolling Stone). Koncert se odehrál v roce 1969 v USA (nedaleko městečka Woodstock) před cca půl miliónem posluchačů. Vystoupily zde muzikantské legendy, jako jsou The Who, Jefferson Airplane, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Carlos Santana a další.Expozice vybudovaná pro přímo fyzickou (ale virtuální) přítomnost na koncertě ve Woodstocku, shodnou s tím co zažívali diváci před 48 lety, využívá tentokrát nejmodernější audio techniku Sennheiser pro nezvykle dokonalé prostorové ozvučení. Z původních stereofonních nahrávek, převedených do digitálního formátu 24 bit/192 kHz, je systémem Sennheiser AMBEO vytvořeno vícekanálové představení. UpMixovací algoritmus AMBEO vytváří mimořádně věrnou prostorovou 3D představu o událostech rockové historie. Nejde o běžné prostorové efekty domácích kin, ale o technicky poměrně složité vytváření zvukové reality založené na psychoakustických výzkumech německé firmy Sennehiser. Po přesném zpracování je, díky špičkové audiotechnice, prostorový zvuk rozšířen o zvukové kanály šířené z vrchu a odspodu. Vytváření reality koncertu i dalších ukázek je díky 14.1 zvuku mimořádně věrné. Dokonalému dojmu posluchačů dopomáhají i špičkové profesionální aktivní reprosoustavy Neumann KH 420 a aktivní subwoofery Neumann KH 870.
Původní nahrávky jsou zpracovány tak dokonale, že separace zvuku jednotlivých hudebních nástrojů, doprovázená velkoplošnými vizuálními záznamy a efekty, je mnohdy šokující svou až hmatatelnou realitou. Vokály stejně jako jednotlivé nástroje, sólová kytara, basovka, či bicí, jsou přehrávány zcela samostatně z určitého odpovídajícího místa, nejde však o novodobé nahrávky ale o soudobé originální dokonale zpracované u archivních stereofonních záznamů. Podklady pro tato zvuková kouzla vznikala nejen z původních oficiálních nahrávek, ale z vyhodnocování více nově objevených audio zdrojů a jejich pečlivým přepsáním, zrestaurováním a následnou kompilací do audiovizuálního představení. Původní, maximálně stereofonní nahrávka byla takto obohacena o další informace a zpracována systémem Sennheiser AMBEO do 14.1 kanálového signálu. Tato překvapivá a občas doslova až „zemětřasná“ reprodukce posouvá možnosti hudby a spektakulárnost audiovizuálních performancí o pořádný skok dále.
Druhou mistrovskou ukázkou práce se zvukem je expozice Street protest. Zde 8.1 zvuk pracuje na navození exkluzivně dokonalé atmosféry pouličních studentských nepokojů v šedesátých letech. Ocitnete se tak uprostřed virtuálně vytvořeného davu rozvášněných mladých lidí vystavěného z reálných nahrávek pořízených před 48 lety. Zde systém Sennheiser AMBEO pracoval převážně s monofonními záznamy dokumentárních reportážních záznamů. Výsledek je však mimořádně fascinující svojí bezprostředností a špičkovým vyjádřením prostoru i atmosféry vzpoury.Výstavní prostory jsou kromě filmů naplněny fotografiemi, reáliemi a ukázkami tehdejší módy, která se ostatně v současnosti vrací v barevnosti a odvázanosti. V těchto prostorách je možné využívat  Sennheiser guidePORT, tj. zapůjčit si jedny ze stovek bezdrátových sluchátek s automaticky přepínanými nahrávkami hudby a výkladu měnícími se přesně podle toho, do které části výstavy návštěvník právě zavítal. Posluchač má naprostou svobodu pohybu, může se v prohlídce i vracet a znovu si poslechnout vše od začátku. Každý má svůj výklad jen pro sebe a tak nahlas jak potřebuje, aniž by rušil ostatní. Výstava je také možností v klidu si vychutnat možnosti kvalitní reprodukce a nejmodernějších způsobů ozvučení, což na veletrzích bývá složitější.     
Daniel Sennheiser (jeden z majitelů) byl nadšen z výborné spolupráce s Victoria and Albert muzeem na tomto úžasném třídimenzionálním projektu. Reprodukční schopnosti audiotechniky a sluchátek Sennheiser doplněné aktivními reprosoustavami Neumann seznamují diváky a posluchače nejen s historickými událostmi ale současně i s tím, jak dokonale krásný může být zvuk hudby a poslech nahrávek. Perfektní zvuk a skvělá reprodukce výrazně umocňuje emocionální působení hudebníků na své posluchače.
 


 
 

Přenosový vůz HD picturesound

 

Volná místa u nás

 
 Sennheiser electronic GmbH & Co. KG, jeden z největších světových výrobců profesionální a spotřební zvukové techniky byl založen v červnu 1945 jako podnik na výrobu mikrofonů a sluchátek. V roce 1957 vyvinul první bezdrátový mikrofon na světě, který byl uveden pod názvem "mikroport", dnes je firma největším výrobcem bezdrátových mikrofonů na světě. Kromě toho vyrábí konferenční a průvodcovské systémy, letecká sluchátka a headsety k PC i pro callcentra.

Sennheiser

Georg Neumann GmbH je výrobcem světoznámých kondenzátorových mikrofonů - velkomembránových, miniaturních modulárních i špičkových zpěvových. Značka Neumann je symbolem pro nekompromisní kvalitu zvuku a mikrofony této značky se používají v nejlepších studiích zaměřených pro nahrávání vážné, filmové i moderní hudby. Mikrofonní hlavy Neumann se také používají u nejlepších bezdrátových mikrofonů Sennheiser. Od roku 2010 je Neumann také výrobcem monitorů pro studiové použití.

Neumann

Tradice společnosti Yamaha Corporation sahá až do roku 1887. Firma se v současnosti řadí mezi největší světové výrobce audio / video produktů a hudebních nástrojů. Výrobky a služby Yamaha jsou uznávány po celém světě pro svou vynikající kvalitu, konstrukci, technologie i řemeslné zpracování.

Yamaha

Quadral

König & Meyer GmbH & Co. KG více než 50 let dodává po celém světě jedny z nejkvalitnějších produktů pro muzikanty - mikrofonní stojany, notové pulty, stojany na hudební nástroje, stojany na reproduktory, světla i plazmy, lampičky a veškeré příslučenství. Většina produktů je vyráběna s naprostou přesností pomocí laserových zařízení, což zaručuje vysokou kvalitu a vynikající úpravu použitých materiálů.

König & Meyer

Firma Rycote Ltd. vyrábí příslušenství k mikrofonům a kompletní systémy větrných ochran mikrofonů jako jsou Zeppeliny, Softie, antivibrační držáky, kamerové držáky a adaptéry nebo mikrofonní tyče. Produkty Rycote jsou určeny pro profesionální i amatérské mikrofony a vestavěné mikrofony camcorderů.

Rycote

Německá firma Ambient Recording je výrobcem velmi kvalitních mikrofonních tyčí, filmových bezdrátových klapek a profesionálního kamerového příslušenství. Všechny výrobky firmy Ambient Recording se vyznačují výborným poměrem mezi cenou a kvalitou a právem tvoří podstatnou část vybavení většiny profesionálních  televizních či filmových produkcí.

Ambient Recording

Fohhn Audio AG je německý výrobce ozvučovacích reprosoustav - přenosných reproduktorů nejvyšší kvality pro tiskové konference nebo ozvučení velkých objektů jako jsou letiště, výstavní haly a fotbalové stadiony. Dále vyrábí elegantní 100V reproduktory, PA sestavy s pasivními i aktivními subwoofery s digitálními zesilovači včetně digitálního procesingu a řadu luxusních řečnických pultů ADESSO.

Fohhn

Sound Devices

Sound Devices

Nagra Kuldeski SA je jedním z nejslavnějších jmen v oblasti záznamu zvuku. Firmu založil v roce 1952 ve Švýcarsku polský inženýr Kudelski a brzy vytvořil nejslavnější reportážní magnetofony všech dob. Legendární typy NAGRA III a NAGRA IV nebyly co do spolehlivosti, kvality záznamu a přesnosti provedení nikdy překonány. Nagra byl také jediný magnetofon, který hrál na palubě vesmírné lodi Apollo na Měsíci. Později se firma zaměřila na digitální kódování televizního satelitního vysílání NAGRAVISION. Dodnes vyrábí také přístroje pro záznam zvuku, dnes již samozřejmě v digitálním provedení, ale stále s pověstnou švýcarskou kvalitou pod tradiční značkou NAGRA AUDIO.

Nagra

Audio Developments Ltd. vyrábí vysoce kvalitní profesionální mixážní pulty a je specialistou na přenosné pulty studiové, exteriové, ENG a pulty pro spolupráci s laptopem. Tyto pulty se často používají v televizním a filmovém průmyslu pro svoje kompaktní rozměry, špičkovou kvalitu zvuku a možnost napájení z baterií i externího zdroje.

Audio Developments

Schulze-Brakel Schaumstoffverarbeitungs GmbH je největším výrobcem mikrofonních molitanových větrných ochran s potiskem (loga) a plastových identifikátorů na mikrofony s potiskem (loga) určených na profesionální nasazení.

Schulze - Brakel

TritonAudio

VDB Audio

V roce 2012 firma Panter spol. s r.o. navázala spolupráci se společností AETA. AETA Audio Systems je francouzským průkopníkem a výrobcem na poli přenosných audio rekordérů, mixážních pultů a dále i sofistikovaných audio kodeků optimalizovaných pro celou řadu médií a přenosových infrastruktur. V současné době se firma Panter zaměřuje zvláště na prvně zmiňovaný segment – přenosné audio rekordéry a mixážní pulty.

AETA

 
 
X 320 e965 EM 2050 EM 3732 Momentum MKH 8000 SK 5212
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish ⇄ AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
Detect language » Czech
 
 
 
 
 
© PANTER s.r.o. 2018 | Všechna práva vyhrazena | All rights reserved
Připoj se na:  Sennheiser Czech Republic & Slovakia   Sennheiser.cz Youtube